Gre za upodobitev Vstalega Kristusa, ki je bila nekdaj v last družine Bülow, in ki je po njegovem prepričanju delo tega pomembnega beneškega umetnika iz 16. stoletja, piše britanski Guardian.
Rosenauer, ki je o svojem odkritju objavil članek v oktobrski izdaji Burlington Magazine, je zapisal: "To je zelo redko, da se kar naenkrat pojavi doslej nepoznani Tizian."
Kot je pojasnil, je bilo delo v 19. stoletju v lasti družine Bülow, do svoje smrti v Rimu leta 1929 pa ga je imel v lasti Bernhard Heinrich von Bülow. Naslednji lastniki slike so pred drugo svetovno vojno emigrirali v Južno Ameriko, nato pa je slika iz Urugvaja prišla v zasebno evropsko zbirko.
Na sliki je upodobljen Kristus, stoječ na pokrovu svoje grobnice. V levi roki drži zastavo, desnico ima dvignjeno v blagoslov.
Slika je po Rosenauerjevih besedah izjemno dobro ohranjena, kot posebnost pa je izpostavil dramo, ki se dogaja na nebu v ozadju. "V tem izjemnem detajlu je umetnik medij slikarstva pripeljal do enega od vrhuncev. Izgleda, kot da svetloba uteleša nadnaravno energijo, ki vzvalovi Kristusovo srajco in zaprhuta z zastavo," je dejal.
Rosenauer je sliko datiral okoli leta 1511. Prepričan je, da je nastala po naročilu za kakšno od bratovščin Svetega zakramenta.