Dmitrij Medvedjev je že 100 dni predsednik Rusije, a zdi se, da tega nista dojeli ne ruska ne svetovna javnost. Nič čudnega, če pa se vseskozi giblje v senci svojega predhodnika in zdajšnjega predsednika vlade Vladimirja Putina, pišejo številni mediji. Vojna na Kavkazu je le še bolj razkrila podrejeno pozicijo Medvedjeva, četudi bi moral ravno on kot vrhovni poveljnik ruskih oboroženih sil voditi vojaško operacijo.
Tandemokracija |
V Rusiji se je za vladavino predsednika Medvedjeva, ki ostaja v senci svojega predhodnika Putina, uveljavil izraz tandemokracija. |
Medvedjev je vseskozi ostajal ob strani, in to kljub dejstvu, da mu državna ustava zagotavlja glavno besedo pri določanju zunanje in varnostne politike. "Ko se je narod znašel v kriznih razmerah in bi nujno potreboval predsednika države, Medvedjeva ni bilo nikjer," je bil v svoji ponedeljkovi izjavi kritičen ruski časnik Moskovski Komsomolec.
Nazadnje se je Medvedjev vendarle izpostavil, saj je ravno on razglasil konec vojaške operacije. Čas bo pokazal, ali je v ozadju odločne izjave Putinovo manevriranje ali pa se je Medvedjev odločil vzeti vajeti v svoje roke.