Amino je na poti iz šole v gozdu v bližini severnega mesta Larache prestregel 25-letni Mustafa Salek, ji grozil z nožem in jo nato posilil. Aminin oče je sicer vložil tožbo zoper Saleka, a je sodnik organiziral pogajanja med družinama, dekle pa so nato prisilili, da se mora s svojim posiljevalcem poročiti, da bi oprala svoj ugled in Saleku pomagala, da se izogne zaporu.
"Ideja mi ni bila všeč, a je moja žena vztrajala pri njej, saj se je bala tradicije in odziva družbe," je v intervjuju za španski časnik El Mundo povedal Aminin oče Lahcen Filali.
Vendar pa se je dekletovo življenje kmalu po poroki spremenilo v pekel, saj jo je mož pretepal, njegova družina pa je krivdo za posilstvo zvalila nanjo in jo označila za prostitutko, so povedali člani družine Filali. Iz obupa pa je Amina nato naredila samomor z zaužitjem podganjega strupa.
Spremenil se je simbol zatiranja žensk
Dejanje je dekle spremenilo v simbol zatiranja žensk v tej severnoafriški kraljevini. Primer je sprožil številne proteste, spletne kampanje in obljube islamistične vlade premierja Abdelilaha Benkirana, da bo razmislila o spremembah zakona. Maroški kralj Mohamed VI. je sicer znan kot pionir na področju zagotavljanja pravic žensk v arabskem svetu.
Vlada glede primera neenotna
Maroška vlada, ki je novembra postala prva islamistična vlada v tej državi, je bila v odzivu na primer Filali neenotna. Pravosodni minister Mustafa Ramid je namreč sprejel Salekovo različico zgodbe, ki je trdil, da je Amina privolila v spolni odnos z njim.
Ministrica za družinska vprašanja Basima Hakaui, edina ženska predstavnica vlade, pa je stopila na stran feministk. "Nujno moramo spremeniti zakonodajo, potrebna pa je tudi razprava o porokah mladoletnic," je povedala.