Kot poročajo tuje tiskovne agencije, so danes iz mesta Ishinomaki še posebej slovesno na lov odplule štiri kitolovke. Na lovu naj bi bile do 26. maja. Uradno naj bi s kitolovom preučevali, kako kiti vplivajo na morske vire, je poročala japonska tiskovna agencija Kyodo.
Japonska je komercialni kitolov opustila že leta 1987, a je nadaljevala s t. i. kitolovom v raziskovalne namene. Meddržavno sodišče v Haagu je marca lani Japonski naložilo, da mora s tem spornim kitolovom v južnem polarnem morju ob Antarktiki prenehati, saj da je v nasprotju z moratorijem na kitolov iz leta 1986.
Pomor 10.000 kitov za potrebe znanosti?
Japonska vseskozi vztraja, da svoj program izvaja v znanstvene namene, čeprav priznava, da meso kitov na koncu pristane na krožnikih.
Proces proti Japonski je pred Meddržavnim sodiščem leta 2010 sprožila Avstralija, ki si prizadeva za končanje komercialnega kitolova v Južnem oceanu. Po navedbah Canberre naj bi Japonska od leta 1988 v okviru omenjenega programa ubila več kot 10.000 kitov.
če se prehranska veriga poruši lahko hitro pride do problemov večjih razsežnosti..tko da s tem se ni za igrat.
za denar pa vse uničit.....ko bomo na tem svetu pa vse iztrebili, bomo pa kamne žrli in si brisali rit z denarjem, če bo sploh kaj za brisat