Predsednik Evropske komisije Jose Manuel Barroso in slovenska premierka sta po navedbah komisije na sestanku ob robu vrha EU razpravljala o izidu vrha in izvajanju reform v Sloveniji s poudarkom na bančnem sektorju.
Celovita reforma bančnega sektorja je jedro slovenskih reformnih načrtov. Komisija in slovenske oblasti se strinjajo, da je sistemsko očiščenje bank nujno, so sporočili v komisiji.
"Zato komisija pozdravlja prve korake slovenskih oblasti pri pripravi prenosa terjatev na slabo banko ter za zagon pregleda kakovosti aktive bank in stresnih testov. Pomembno je, da se proces nadaljuje naglo, a da se ob tem ne ogrozi njegove verodostojnosti in kakovosti," so poudarili.
Če bomo izvajali reforme se bo okrepilo zaupanje trgov
V komisiji so še izpostavili, da se slovenske oblasti in komisija "trdno strinjajo", da bruseljska priporočila, ki jih je komisija objavila 29. maja in jih je danes potrdil vrh, predstavljajo "celovit in trden okvir za reforme, potrebne za odpravo presežnih makroekonomskih neravnovesij" v Sloveniji. Če bo Slovenija te reforme izvajala "temeljito in odločno", bodo okrepile zaupanje trgov in zagotovile vzdržno rast.
Komisija in slovenske oblasti tesno sodelujejo, da bi zagotovile izpolnitev vseh pogojev za uspešno prestrukturiranje bančnega sektorja, ki bo imelo trajen pozitiven učinek na slovensko gospodarstvo in povrnilo zaupanje, so še poudarili v komisiji.
kakor naš plebiscit o delu trgovk ob vikendih..Verjetno bodo nekoč tudi dobili ,kar si želijo!!
Če ne prej, smo se o tem prepričali pred kratkim, kajneda? :(Noam Chomsky: “Mislim, da je v Evropi huje. Mnogi že govorijo o pomanjkanju demokracije v Evropi. V nekaterih evropskih državah se je oblast zamenjala, ekonomska politika pa… ...prikaži več je ostala ista. Nacionalne vlade nadaljujejo z nižanjem socialnih izdatkov in dvigujejo davke, ne glede na to, kaj ljudstvo o tem misli. Volitve so nekoristne, saj vlade delajo to, kar od njih hoče Evropa. Nacionalne vlade brez razprav izvršujejo ekonomske direktive Evropske komisije in volitve so postale nesmiselne. Celotna situacija spominja na države tretjega sveta, s katerimi upravljajo močne finančne institucije."http://www.index.hr/vijesti/clanak/chomsky-izbori-su-beskorisni-nacionalne-vlade-ionako-ne-slusaju-narod-i-rade-onako-kako-im-kaze-europa/685780.aspx