45 ogledov

Zmaji za novo zmago potrebovali podaljšek

HK Olimpija Anže Petkovšek
Hokejisti Olimpije Ljubljane so 11. kroga lige ICEHL po podaljšku premagali Vienno Capitals z 2:1 (0:0, 0:0, 1:1; 1:0).

Hokejisti Olimpije so se po porazu v petek v Linzu vrnili na zmagovito pot. Pred domačimi gledalci so po podaljšku premagali Vienno Capitals z 2:1.

To je šesta zmaga za Olimpijo, peta na domačem ledu v šestih nastopih, s katero so se izbranci trenerja Anttija Karhule učvrstili med prvimi šestimi ekipami, ki se bodo po 48 tekmah rednega dela neposredno uvrstile v četrtfinale.

Gledalci v dvorani Tivoli, ki so se ob začetku dvoboja poslovili od legende kluba Štefana Semeta, ki je umrl pred enim tednom, so čakali skoraj 50 minut na prvi zadetek. Ob igralcu več na ledu ga je z natančnim strelom zabil Čeh Rudolf Červeny.

Dunajčani, ki so proti vratom Olimpije sprožili sedem strelov več, so v zadnjih minutah rednega dela tekme krenili na vse ali nič in dobre tri minute pred koncem tretje tretjine prišli do izenačenja.

V podaljšku je odločitev o zmagovalcu padla že po dobri minuti. Blaž Tomaževič je ukradel plošček tekmecu, prišel sam pred vratarja in ga premagal za novi dve točki zmajev.

Olimpija bo v naslednjem krogu 25. oktobra gostovala pri Pustertalu, nato pa jo v šestih dneh čakajo štiri domače preizkušnje; 27. oktobra z Graz99ers, 29. oktobra s Fehervarjem, 1. novembra proti Pioneers Vorarlberg in 2. novembra z Innsbruckom.