206 ogledov

Mladi orel za malenkost ob stopničke

Timi Zajc Epa
Na tekmi poletne velike nagrade v Courchevelu dva Slovenca do točk.

Slovenski smučarski skakalec Timi Zajc je na tekmi poletne velike nagrade v Courchevelu osvojil četrto mesto. Za prvimi stopničkami kariere je zaostal vsega pol točke. Zmagal je Rus Jevgenij Klimov, 5,6 točke je za njim zaostal Avstrijec Daniel Huber, 12 pa Čeh Roman Koudelka. Anže Lanišek je bil 12.

Klinec 2. mesto Šport Klinčeva zaostala le za Takanashijevo

Na četrto tekmo poletne velike nagrade se je skozi dopoldanske kvalifikacije uspelo prebiti petim od šestih Slovencev. Najboljši med kvalifikanti je bil Zajc, Domen Prevc je vpisal peto oceno.

V prvi seriji sta se nato do novih točk prebila le Zajc in Anže Lanišek. Zajc je s 125 metri in 112,5 točke zasedal peto mesto, Lanišek je bil s 123,5 metra in 103,8 točke na 17. mestu. Vodil je Rus Jevgenij Klimov s 132 metri in 124,6 točke, daleč zadaj sta bila Avstrijca Daniel Huber s 128,5 metra in 116,7 točke ter Stefan Kraft s 123,5 metra in 115,1 točke. Domen Prevc je s 112,5 metra zasedel 37. mesto, Tomaž Naglič je osvojil 45., Rok Justin pa 47. mesto.

V finalni seriji sta oba Slovenca popravila svoji uvrstitvi. Lanišek je s 118,5 metra in skupno 222,4 točke napredoval do letošnjega rezultata sezone na 12. mesto, Zajc pa je prve stopničke v karieri napadel s 128,5 metra ter z 247,4 točke. A na koncu do stopničk ni mogel, Koudelka, sicer deveti po prvi seriji, je zbral pol točke več.

Karavana se bo naslednjič pomerila v japonski Hakubi čez dva tedna.

V skupni razvrstitvi vodi Poljak Kamil Stoch s 300 točkami, najboljši Slovenec je Zajc, ki je s 127 točkami na sedmem mestu.

Severin Freund Po poškodbi Šport Nemški as bo spet "občutil zrak"