199 ogledov

Uspešen debi Cesarja na klopi Maribora, nov poraz Domžal

NK Maribor - NK Celje Anže Petkovšek
Nogometaši Brava so v 12. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Maribor z 0:1 (0:0).

Težko pričakovani prvoligaški trenerski krst Boštjana Cesarja na mariborski klopi se je končal z zmago njegove ekipe. V Šiški tekma večinoma ni ponudila veliko nogometnih užitkov, čeprav je bilo nekaj več dogajanja v drugem polčasu, ko je padel tudi odločilni gol. Avtor tega je bil izkušeni Hilal Soudani. Maribor je na lestvici drugi, točko za Olimpijo, Bravo pa je peti.

Cesar je ob svojem trenerskem debiju v prvi ligi v zvezni vrsti pogrešal stalna člana prve postave Jana in Žigo Repasa, ki sta prestajala kazen zaradi kartonov, tudi nekoliko spremenjena postava pa je v prvem polčasu delovala nekoliko odločneje kot domača, čeprav posebej v prve pol ure gledalci niso videli veliko priložnosti.

Le v tretji minuti je Josip Iličić streljal z 20 metrov, posredoval je Matija Orbanić, pri domačih pa je v 18. minuti Beno Selan nenatančno meril z glavo. Gostje so nase opozorili še v 31. in 36. minuti, najprej je Gašper Jovan izbil žogo pred golovo črto po poskusu Györgyja Komaromija, nato je Pijus Širvys s strelom od daleč žogo poslal v domačega vratarja.

Uvod drugega polčasa tudi ni prinesel posebej privlačne igre, v 52. je sicer z roba kazenskega prostora poskusil Martin Pečar, a ni bilo nevarnosti za mariborska vrata. Malce nevarneje je bilo v 71. minuti na drugi strani, ko je Iličić spet poskusil od daleč, a tudi on za nekaj metrov zgrešil cilj.

V 72. minuti so imeli Šiškarji priložnost, po nespretnem posredovanju Nika Osterca je žoga zadela vratnico, v 76. pa je Lan Vidmar s strelom z glavo na drugi strani oplazil prečko.

Mark Španring je v 78. sprožil s 30 metrov, vendar Ažbe Jug spet ni imel težav, zato pa je v 84. minuti udaril povratnik po poškodbi Hilal Soudani. Ta je prišel do strela na robu kazenskega prostora in natančno meril za končnih 1:0.

V občini najboljši Radomljani

Radomljani nadaljujejo prevlado na občinskih derbijih z Domžalami, dobili so že šestega od zadnjih osmih in tako poglobile težave rumenih, ki ostajajo pri eni zmagi in so s petimi točkami na dnu lestvice. Osmouvrščeni mlinarji so se jim zdaj že lepo oddaljili, razlika med njimi znaša devet točk.

Radomljani so nekoliko bolje začeli tekmo in imeli v četrti minuti prvo priložnost, po poskusu Stjepana Davidovića se je izkazal Ajdin Mulalić, toda v deseti minuti so Domžale povedle. Danijel Šturm je zadel za 1:0, potem ko je v mrežo pospravil odbito žogo po strelu Marcela Lorberja.

Obe ekipi sta v nadaljevanju prihajali do strelov, ki pa niso resneje ogrozili enega ali drugega vratarja. V 23. pa je Nino Kukovec, ki je avgusta odločil sosedski derbi, sam stekel proti golu Domžal in z desne strani močno sprožil ob bližnji vratnici za 1:1.

Radomljani so tudi po izenačujočem golu pritiskali, v 30. tudi zadeli vratnico preko Mosesa Barnabasa, a je bil pred tem že nedovoljeni položaj, minuto pozneje pa je 19-letni Davidović z nizkim strelom s 17 metrov ugnal Mulalića za zasluženih 2:1.

V 37. minuti je Rok Štorman v kazenskem prostoru prišel do strela, v roko zadel Reneja Rantušo Lapmrehta, tako da je sledila enajstmetrovka. To je v 38. minuti izvedel Matej Malenšek in povišal izid na 3:1.

Za 4:1 je Kukovec s svojim četrtim golom sezone poskrbel v 60. minuti, ko je iz bližine povsem neoviran zadel z glavo po podaji Davidovića z desne strani.

Radomlje so bile tudi v tem delu boljše, kljub nekaj obetavnim poskusom domačih pa so imeli Radomljani v 74. minuti izjemno priložnost za 5:1, vendar je Andrej Pogačar meril preveč v vratarja, čeprav je imel odprta še Kukovca in Halifo Kujabija.