Klubi z Otoka so za prestope namenili 913 milijonov ameriških dolarjev, kar je z letom prej povečanje za 51 odstotkov. Drugi so s 475 milijoni presenetljivo Italijani, ki so porabili 120 odstotkov več kot leto prej.
Najboljši "prodajalci" so bili po poročilu Fife španski klubi, ki so s prodajo igralcev zaslužili 565 milijonov dolarjev. Pri prodaji jim sledijo Italija, Brazilija, Portugalska in Velika Britanija.
Porast je večji tudi pri tako imenovanih pogodbenih prestopih, kjer je del transferjev določen vnaprej, del pa se določi na podlagi igre. Prihodki od takšnih transferjev so se povečali za 73 odstotkov na skupno 525 milijonov dolarjev.
116 držav skupno le za tri odstotke
Fifa navaja, da se je poraba za prestope v Veliki Britaniji povečala po tem, ko je Premier liga podpisala novo pogodbo o televizijskih pravicah na tri leta z začetkom sezone 2013/14. BSkyB in nekdanje državno telekomunikacijsko podjetje BT so se dogovorili za triletno pogodbo, vredno 3,018 milijarde funtov (4,70 milijarde dolarjev), kar je 70 odstotkov več glede na prejšnji dogovor.
Fifa trdi, da je 82 odstotkov porabljenih sredstev prišlo iz devetih držav: Velike Britanije, Italije, Francije, Španije, Nemčije, Rusije, Ukrajine, Turčije in Portugalske. 15 odstotkov od tega izhaja iz 14 držav, preostali trije odstotki pa iz 116 držav. A levji delež teh sredstev izhaja iz Evrope, ki predstavlja 77 odstotkov skupne tržne vrednosti.
Azijci največji potrošniki
Najstarejši igralec z mednarodno pogodbo o prestopu ima 43 let, 48 igralcev je bilo pri transferjih starih 16 let, pri 88 pa 17 let. Argentina in Brazilija sta lani za prestope s 25 in 22 milijoni porabili manj kot leto prej. Brazilija je še naprej vodilna država po številu prestopov, saj ima kar 13 odstotkov vseh oziroma je v njihove ali iz njihovih vrst prišlo/odšlo 1.588 igralcev.
Združeni Arabski Emirati, Katar, Savdska Arabija in Kitajska so največji potrošniki, kupujejo predvsem starejše znane igralce, še navaja poročilo Fife.