V nemškem Wuppertalu se je začelo sojenje trojici, ki je obtožena poskusa izsiljevanja družine legendarnega dirkača formule 1 Michaela Shumacherja.
Na zatožno klop bodo sedli nekdanji vodja varnostne službe pri Schumacherjevih Markus F., ki je skupaj z z dvema pomagačema, Yilmazom T. in njegovim sinom Danielom L., poskušal izsiliti 15 milijonov dolarjev.
V nasprotnem primeru bi javnosti posredovali na stotine zasebnih fotografij, posnetkov in zdravniških poročil o stanju nekdanjega dirkača formule 1, čigar zdravstveno stanje več kot deset let po nesreči, v kateri je utrpel zelo resne poškodbe glave, ostaja skrbno varovana skrivnost.
Kot je znano, si je nekdanji uslužbenec družine Schumacher prilastil USB ključek z več kot 1500 fotografijami in 200 videoposnetki ter celotno zdravstveno dokumentacijo in seznam zdravil, ki jih je užival nekdanji dirkač.
Z gradivom so se nato obrnili na Schumacherjevo soprogo in jih za podkrepitev svojih namer, če se ne bo pristala na njihove zahteve, poslali celo nekaj dokazov o obstoju intimnega materiala.
Corrina se je kljub ustrahovanju odločila zadevo prijaviti policiji, ki je z obsežno akcijo uspešno identificirala vse osumljence. Vsem trem zaradi nezakonitega vdora v zasebnost enega najslavnejih športnikov vseh časov ter poskusa izsiljevanja grozi večletna zaporna kazen.
Sojenje zoper omenjeno trojico pa bi lahko družino Schumacher postavilo v neprijeten položaj. Zakaj?
Corinna se namreč upravičeno boji, da bi se med analizo obširnega dokaznega gradiva podrobno razpravljalo tudi o Michaelovem zdravstvenem stanju, kar bi izničilo večletna prizadevanja družine, da bi te informacije ostale skrite.
Iz tega razloga je Corinna podala zahtevo, da bi sojenje potekalo za zaprtimi vrati oziroma brez dostopa javnosti.
Schumacherjevi so bili po dirkačevi nesreči pred več kot desetimi leti vpleteni v več sodnih procesov, med drugim jim je bila v tožbi zoper tabloidno revijo Bunte, ki je poročala, da Schumacher lahko hodi, dodeljena odškodnina v višini 50.000 evrov.
Družina je s pomočjo organov pregona prav tako pravočasno zaustavila poskus prodaje ukradene fotografije, na kateri Schumacher leži na svoji postelji v domovanju v Ženevi. Fotografije naj bi posnel eden izmed družinskih prijeteljev in jo ponujal medijem v zameno za milijon evrov. Po prevzemu nemškega tožilstva je primer poniknil, storilca pa niso nikoli identificirali.
Zelo odmeven je bil tudi primer kraje Schumacherjevega zdravstvenega kartona iz leta 2014, osumljenec za zločin pa se je še pred začetkom sojenja obesil v priporu.
Ko bo prišlo do sodišča,bo vsa skrivnost morala biti odkrita,ke drugače ne morejo nekoga obsodit,če ni dokazov
ko bo zmanjkalo cvenka, bo vse prišlo na dan.