34 ogledov

Krka v gosteh boljša od Cibone

Miha Cerkvenik Cibona/Antonela Pongračić
Košarkarji Krke so v 4. krogu lige Aba v Zagrebu premagali Cibono z 81:74 (20:24, 40:41, 59:64).

Košarkarji Krke so na četrti tekmi lige ABA vendarle prišli do prve zmage. V Zagrebu so izkoristili vse slabosti domače ekipe, predvsem to velja za zadnjo četrtino, v njenih osmih minutah so prejeli vsega dve točki, na koncu pa ta del igre dobili za 12 točk. Novomeščani so Cibono premagali prvič po letu 2017, pred tokratno tekmo so izgubili deset medsebojnih obračunov zapovrstjo.

Pred zadnjo četrtino so bili večji del tekme v prednosti gostitelji. A več kot osem točk, tako prednost so imeli v prvi četrtini, si niso priigrali. Krka jih je lovila, pa spet dopustila, da se za nekaj točk odlepijo. A bistveno je bilo, da je držala korak, največje delo pa opravila v zadnjem delu. Po zaostanku 64:66 je pomembno trojko zadel Niko Bačvić, nekaj trenutkov pozneje ga je posnemal še Tayler Persons. Zagrebčani so nato poskušali nekaj napraviti na silo, a jim ni uspelo nič pomembnejšega, zmage slovenske ekipe niso ogrozili.

Pri Krki je bil daleč najboljši posameznik Miha Cerkvenik, dosegel je 22 točk z metom iz igre 8/11, zbral pa tudi osem skokov, tri asistence in dve ukradeni žogi. Po 13 točk sta k zmagi prispevala Persons in Tibor Mirtič, devet pa Jakob Čebašek.

1. Partizan                    3   3   0   298:224   6
 2. Budućnost                   3   3   0   271:197   6
 3. Mega                        3   3   0   246:230   6
 4. Studentski centar           3   2   1   239:213   5
 5. FMP                         3   2   1   229:212   5
 6. Dubaj                       3   2   1   258:251   5
 7. Igokea                      3   2   1   229:226   5
 8. Krka                        4   1   3   309:323   5