198 ogledov

Zvezda potonila v Krki, Koprčani ugnali Budućnost!

Krka Crvena zvezda Reševalni pas/Twitter
Z nedeljskima tekmama se je sklenilo tretje kolo elitne regionalne košarkarske lige.

Košarkarji Krke so v ligi ABA zabeležili drugo zmago. Pred tednom so zmagali v Zadru, tokratna zmaga pa je mnogo bolj prestižna, saj je v dvorani Leona Štuklja padel branilec naslova prvaka, Crvena zvezda (79:77). Gostitelji so si zmago nad tekmecem, ki je izgubil drugič zaporedoma, zagotovili z odlično zadnjo četrtino, v kateri je odločilne točke dosegel junak tekme Marko Jošilo.

Luka Dončić, Boban Marjanović Zabavata se Šport Ko v vozilo sedeta Dončić in Marjanović ...

Novomeščani so na krilih razpoloženega Jošila v tekmo krenili pogumno. Na začetku so imeli pobudo, Crvena zvezda je prvič povedla pri izidu 11:12, toda domači so z delnim izidom 5:0 še enkrat prišli v ospredje, pri izidu 16:12 so imeli do takrat največjo prednost. A zaključek prve četrtine je pripadel Beograjčanom, pri katerih je bil izredno razpoložen Nikola Jovanović, ki je v prvem delu dosegel več kot polovico točk svoje ekipe.

Ta je tudi v drugi četrtini nadzorovala izid, Dolenjci so se s trojko Glenna Coseya sicer približali na 25:27, toda tekmec je znal odgovoriti, na odmor je odšel z osmimi točkami prednosti. Gostitelji pa niso obupavali, na začetku drugega polčasa so izid izenačili na 48:48, toda še kar naprej se je ponavljala ena stvar, ko je Krka tekmeca ujela, je ta spet ušel. Po treh četrtinah je vodil z 61:55, toda tudi te prednosti ni znal zadržati. Domači so po trojki Coseyja povedli s 66:65 in obetala se je drama.

Minuto in 54 sekund pred koncem je bil izid 73:73, nato pa je Jošilo zadel met za tri točke. Isti igralec je z novo trojko minuto in sekundo pred koncem svojo ekipo povedel v vodstvo za štiri točke, pet sekund do zvoka sirene so Beograjčani z dvema prostima metoma znižali zaostanek, za kaj več pa jim je zmanjkalo časa.

Pri Krki je Cosey dosegel 20 točk, Jošilo točko manj, pri Crveni zvezdi je bil s 16, od tega jih je 11 dosegel v prvi četrtini, najučinkovitejši Jovanović.

Igokea : Cedevita Olimpija Liga ABA Šport Cedevita Olimpija po dveh podaljških do zmage

Budućnost KK Primorska | Avtor: Reševalni pas/Twitter Reševalni pas/Twitter

Košarkarji Kopra Primorske so postavili piko na i uspešnemu vikendu slovenskih moštev v ligi ABA. Potem ko sta pred njimi zmagali tako Cedevita Olimpija kot Krka, so slovenski prvaki pripravili še en podvig, saj so v gosteh ugnali finalista lanske sezone Budućnost (80:83), ki je v prvih krogih zabeležil dve zmagi. Slabši pa je bil v Evropi, zaradi tega je sredi tedna tudi ostal brez slovenskega strokovnjaka na klopi Slobodana Subotića.

Dvoboj med Črnogorci in Slovenci je bil izenačen od začetka do konca. V prvih treh četrtinah so Primorci vodili le nekajkrat, domači pa največ za osem točk na začetku tekme. V zadnjo četrtino sta ekipi vstopili z neodločenim izidom 64:64, v zadnjem delu pa so vajeti v svoje roke prevzeli gosti. Povedli so z 71:66, toda tudi oni prednosti niso zadržali. Pri izidu 74:73 so bili spet v zaostanku, nato pa je odgovornost v svoje roke vzel Marko Jagodić Kuridža. Z nekaj točkami in tudi skoki je poskrbel da je njegova ekipa v zadnje pol minute tekme vstopila s prednostjo 81:78.

Črnogorci so se še enkrat približali na točko zaostanka, nato pa je z dvema prostima metoma končni izid postavil Žan Mark Šiško. V zadnjem napadu nato Justin Cobbs ni zadel trojke in druge zmage v ligi, prejšnji teden so premagali Partizan, so se veselili Slovenci.

Pri Koprčanih je bil z 22 točkami najučinkovitejši Jagodić Kuridža, k temu je dodal še sedem skokov. Stephen Holt je dosegel 16 točk.