Mladen Gaćeša, Marko Mitić in Tomislav Barbić so ob tem prekolesarili 3000 kilometrov in za pot porabili 33 dni. O svoji poti so obveščali preko spletne strani, domov pa se bodo vrnili z letalom. Zdaj bodo nekaj dni na prizorišču, si ogledali tekmovanja, z mislimi pa so že v Riu de Janeiru. Tokratno pot so opravili v 30 etapah in pri tem do Rusije prečkali Romunijo, Moldavijo in Ukrajino.
Ameriški drsalec obožuje hitro prehrano
Justin tuhtal o možnostih prevoza
Zaradi omejenega števila oseb, ki so lahko nastanjene v olimpijski vasi, številni spremljevalci stanujejo po hotelih. Tako tudi Toni Justin, ki v vlogi serviserja Elana skrbi za slovensko skakalno reprezentanco. "Prvi dan sem porabil za to, da sem potuhtal, kakšen prevoz bom uporabljal, da bom čim prej in čim lažje prišel na tekmovališča. Prevoza za olimpijce, ki je najustreznejši, zaradi oddaljenosti hotela od olimpijske vasi pač ne morem uporabljati," je dejal Justin, ki je bil vesel, da je dobil vso potrebno opremo na tekmovališče še pred prvim treningom skakalcev.
Muršak razume rusko, govori slabo
Slovenski hokejist Jan Muršak je del svoje športne poti preživel tudi na Češkem. "Znam tudi češko, tako da sedaj v pogovoru z Rusi včasih kar malo pomešam besede. Rusko razumem, ne govorim pa dobro. Tudi zato, ker je v ekipah KHL vedno nekaj tujcev, ki se med seboj več družimo, naš pogovorni jezik pa je angleški," je pojasnil Muršak.