Angleški navijači so si že nekaj dni veselo prepevali ponarodelo pesem Football's Coming Home (nogomet prihaja domov; op. p.) in pričakovali, da bodo njihovi ljubljenci po 55. dolgih letih 'domovini nogometa' znova prinesli veliko lovoriko, tokrat za razliko od leta 1966 prvič evropsko. A to se ni zgodilo.
Football's Coming Home tako še naprej ostaja le himna evropskega prvenstva 1996, tudi 25 let kasneje sreča namreč ni bila na strani Angležev.
Angleži so sicer z najhitrejšim zadetkom v finalih evropskih prvenstev povedli, a je sredi drugega polčasa sledilo izenačenje, na koncu pa so o zmagovalcu odločale enajstmetrovke. Prvi so zgrešili Italijani, a se je vse spremenilo, ko so tri neuspešne strele z bele točke nanizali Marcus Rashford, Jadon Sancho in Bukayo Saka. Wembley je utihnil, s svojimi nogometaši pa so se veselili italijanski navijači, ki so bili na kultnem objektu seveda v precejšnji manjšini.
Nato pa je razočaranim Angležem dodatne soli v rano nasul še Leonardo Bonucci. Edini strelec za Italijo v rednem delu tekme se je namreč ponorčeval iz priljubljenega slogana Football's Coming Home, branilec je namesto tega v kamero dejal, da nogomet prihaja v Rim ("Coming to Rome), v angleščini gre za posrečeno rimo.
🇮🇹 Bonucci: "It's coming to Rome!"@azzurri | #ITA | #EURO2020 pic.twitter.com/ZtDM5xY1xK
— UEFA EURO 2020 (@EURO2020) July 11, 2021
— Dexerto (@Dexerto) July 11, 2021
Angleži bodo na svoj 'Coming Home' morali zdaj še nekoliko počakati. Zanimivo je sicer, da je leta 1996, ko so Angleži nazadnje gostili evropsko prvenstvo, odločilno enajstmetrovko v polfinalu proti Nemčiji zapravil sedanji angleški selektor Gareth Southgate. Anglija je na velikih tekmovanjih doslej devetkrat izvajala strele z bele točke, le dvakrat so bili uspešni.
V zadnjih 4 tednih sem prejel 27346 EUR od dela s krajšim delovnim časom od doma. To službo sem dobil pred dvema mesecema in v prvem mesecu sem brez spletnih izkušenj prejel 20569 EUR. ......... >>>>>>>>>>> 𝐖𝐰𝐰.𝑬𝒓𝒐𝑷𝒓𝒐𝒇𝒊𝒕.𝐜𝐨𝐦