Če lahko vzamemo nosečnicam, lahko tudi nekdanjim ministrom in poslancem.
Legitimnost. Običajno noben ukrep ne velja za nazaj. Ker nekdanji poslanci in ministri nadomestila že prejemajo po stari ureditvi, bi bilo pravniško logično, da bi ga po starem, torej eno leto, lahko prejemali še naprej. Vendar pa glede na nedavno sprejete varčevalne ukrepe nismo v običajnih časih.
Tako bodo starši čez noč in za že rojene otroke ostali brez otroških dodatkov, javni uslužbenci in upokojenci brez regresov, že noseče bodoče mamice pa brez zdaj običajnega nadomestila za otrokovo varstvo v drugih devetih mesecih prvega leta v višini sto odstotkov plače. Če lahko bodočim mamam odvzamemo del prihodkov, ga lahko tako rekoč za nazaj tudi poslancem. S še večjim veseljem pa bi ga morali čim prej pobrati vsem županom, nekdanjim poslancem. Prav vsi iz javnega denarja – občinskega ali državnega, niti ni pomembno – vsak mesec dobijo okoli šest tisočakov bruto oziroma štiri neto in s tem okoli dva tisočaka več, kot bi dobili sicer. Ker imajo službo župana z izvolitvijo zagotovljeno, nadomestila poslanske plače po zakonu niti ne bi smeli prejemati. Ta namreč pravi, da ga lahko dobijo le, če ne morejo nadaljevati prejšnjega dela ali dobiti druge zaposlitve!
Kaj da ne velja za nazaj? VSI smo davek za POSOČJE plačali za nazaj. In to na podlagi tega, kar smo prejeli ENO LETO NAZAJ. Sam vem zase. Tisto leto sem nekaj zaslužil preko študentskega servisa, drugo leto pa… ...prikaži več ne. Kljub temu, da nisem imel denarja (valda, da je denar izpred enega leta šel), me noben ni vprašal, če ga imam in če sem kaj zaslužil (potres je bil 12. aprila 1998), vzeli pa so mi na podlagi dohodkov leta 1997. PRAVIČNO NI KAJ!!