Milan Zver napoveduje, da bi stroške urada znižal za 25 odstotkov. Tudi Borut Pahor napoveduje nižanje stroškov, in sicer "na način, ki bo spoštljiv do položaja predsednika države in občutljiv do časa, v katerem živimo".
Trikrat ne za rezidenco
Vsi trije kandidati so se opredelili proti temu, da bi moral imeti predsednik republike svojo rezidenco. Pahor priznava, da je rezidenco včasih videl kot izraz državnosti, vendar "je danes brez pomena razmišljati o tem, saj ni finančnih možnosti, da bi si to privoščili, poleg tega menim, da da je za izvedbo protokolarnih dogodkov poskrbljeno na primeren način".
Zver se strinja, da rezidenca ni potrebna, prav tako "ne bi smel uporabljati rezidence na Brdu pri Kranju v zasebne namene".
Obiski v znamenju interesov Slovenije
Strošek urada so tudi predsednikova potovanja v tujino. Pahor bi pred prvo potjo presodil, kaj bi najbolj koristilo Sloveniji, tako "v sporočilnem smislu, kot v stvarnem doseganju koristi". Zvera bi vodili gospodarski in politični interesi.
Türk pa odgovarja, da je treba v diplomaciji upoštevati "zgodovino že izvedenih obiskov, vabila, recipročnost, zaporedje itd. Zelo pomembno je tudi upoštevati gospodarske interese Slovenije".
Sami hvalospevi. Če pa človek pogleda zgodovino delovanja, predvsem Pahorja in Turka, pa sprevidi, da so sami sebi kontradiktorni.
Edino tu se strinjam z njimi, da ne rabimo predsedniške rezidence. Saj imamo Brdo pri Kranju, pa naj tam uredijo "Belo hišo" .