Mlada samička se je verjetno zaradi neizkušenosti zapletla, ko je pri mreži iskala ribe ali se igrala. Na žalost je poginila, še preden so ribiči prišli po mreže, zato ji ni bilo več pomoči.
"Opravili smo prvi zunanji pregled delfina, več informacij pa bo znanih po obdukciji. Interakcije med ribiči in delfini so pogoste marsikje po svetu. Večkrat so negativne tako za eno kot za drugo stran. Delfini včasih plenijo ribe iz mreže in lahko pri tem mreže poškodujejo, lahko pa se tudi zapletejo in poginejo. Zato je pomembno, da rešitve iščemo skupaj.
Ponekod so interakcije tudi pozitivne, saj ribiči in delfini celo sodelujejo pri ribolovu. Mnogi ribiči se zavedajo, da so delfini pomemben del zdravega ekosistema. Z mnogimi slovenskimi ribiči tesno sodelujemo, saj nas večkrat pokličejo in obvestijo, ko opazijo delfine na morju. Veseli smo, da so nas ribiči o ujetem delfinu obvestili, namesto da bi ga zavrgli, saj s tem prispevajo pomembne informacije. Kljub nesrečnemu dogodku skušamo v takšnih primerih pridobiti čim več informacij, ki lahko dolgoročno izboljšajo varstvo delfinov in nam morebiti pomagajo, da se tovrstnim primerom v prihodnosti izognemo," so sporočili iz društva Morigenos.