Od 1. januarja prihodnje leto bodo lahko namreč občine prosto oblikovale cene, potrebujejo le soglasje občinskega sveta. Šoltes ob tem opozarja, da ni nujno, da bodo nove cene temeljile na upravičenih stroških izvajalcev komunalnih storitev. Predlagal je, da bi bilo treba določiti postopek nadzora.
Višji stroški zaradi razdrobljenosti
Šoltes meni, da bi morali začeti razmišljati o združevanju gospodarskih javnih služb (ravnanje z odpadki, oskrba z vodo), prostovoljno ali s prenosom pristojnosti na državno raven. Razdrobljenost namreč povzroča visoke stroške, ki se poznajo na računih občanov.
Vrhovni državni revizor Samo Jereb je ob tem dejal, da so se na Nizozemskem z vodovodi začeli prostovoljno povezovati v podjetja, ki imajo najmanj 200 tisoč uporabnikov. To bi pomenilo, da bi imeli v Sloveniji le deset vodovodov, imamo jih pa sto.
ko je treba ljudi obremenit z visokimi cenami vlada ne naredi nič. sej veste ... večje cene več se steka v proračun ...ljudje pa komaj kraj s krajem ...
To pa ne, to ni skladno z ZUJFom in navodili EU. Kaj, če bi dali na ustavno presojo, kaj bi ustavni sodniki presodili ???????. Prosim za odgovor.
Kar zadeva mene, so komunalne storitve še najmanj pomemben strošek. Elektrike imamo recimo 60-80€, komunalne pa okrog 6€. Briga me za komunalne storitve, naj blokirajo tisto, kar je res pomembno.