V okviru akcije, ki so jo poimenovali Vsi za enega, eden za vse, so čistili ceste na odsekih Postojna - Razdrto, Postojna - Erazem, Drtija - Izlake, Izlake - Zagorje, Trojane - Izlake, Unec - Rakek - Podskrajnik in Razdrto - Senožeče.
Na poziv pobudnikov, ki so k sodelovanju povabili družbe ali podjetnike, ki imajo na razpolago gradbene stroje in kvalificirane delavce, so se odzvale družbe Kemis, Godina, Grafist, Isbe in CPK ter Prostovoljno gasilsko društvo Domžale. Pri čiščenju cest ter odstranjevanju vejevja in dreves je sodelovalo 30 oseb s petimi tovornjaki in enim rovokopačem.
"Veseli smo, da se je na naš poziv, čeprav v zelo kratkem času, odzvalo toliko podjetij. V imenu organizatorjev akcije se jim zahvaljujem za njihovo požrtvovalnost in dobrodelnost," je v sporočilu zapisal predsednik uprave Luke Koper Gašpar Gašpar Mišič.
Dodal je, da bodo v Luki tudi v prihodnjih tednih in mesecih spremljali stanje na terenu in priskočili na pomoč pri vzpostavitvi normalnega stanja v državi, predvsem na področju transportnih povezav.
"Luka Koper namreč ni omejena zgolj s pristaniško ograjo, ampak je odvisna od logističnih povezav z njenim zaledjem oziroma glavnimi trgi doma in v tujini. Brez hitrega in odločnega ukrepanja na železniški povezavi v dneh po ledeni ujmi bi Luka Koper utrpela veliko večjo škodo, kot jo je sicer, zato se počutimo dolžni uslugo vrniti skozi dobrodelnost," je dejal Gašpar Mišič.