Fizični delavec ne velja v vseh državah isto; urna postavka je odvisna od standarda države, urejenosti delavskih pravic, učinkovitosti sindikatov in povprečju, ki ga dirigirajo vodilne tovarne v državi.
Razlike v višini urnih postavk znotraj Evropske unije so ogromne; gibajo se od 3,8 evrov, kolikor so povprečno plačani delavci v Bolgariji, do 40,3 evra, kolikor na uro zaslužijo danski delavci, kažejo podatki Eurostata.
Slovenija se nahaja v spodnji polovici lestvice; delavci v naši državi povprečno zaslužijo 15,6 evra bruto. Na lestvici evropskih držav smo na 16. mestu; pred nami je Ciper s 15,8 evrov povprečno urno postavko za delavce, za nami pa Grčija s 14,6 evra.
Sledijo Portugalska, Malta, Estonija, Slovaška, Češka, Hrvaška z 9,4 evra na uro za delavce, Poljska, Madžarska, Latvija, Litva, Romunija in Bolgarija, kjer so delavci za urno delo nagrajeni s 3,8 evri.
Najvišje fizičnega delavca cenijo na Danskem, kjer povprečna bruto postavka velja 40,3 evra, sledi Belgija z 39,1 evra, Švedska (37,4), Luksemburg (35,9) in Francija (34,6).
Plus da je pri nas skupno 60% dajatev (davek, itd) od plače, medtem, ko imajo nekatere države skupno celo samo 10% dajatev od plače. Upoštevajte neto, ne pa bruto dohodkov + kupno moč, pa boste ugotovili, da je Slovenija med zadnjimi v EU.
Itak pa politika vodi medije tako da nic novega, pranje mozganov glupih slovencev ajde ovcke zdej pa lepo po vrsti beeeeeee, beeeeeee, beeeeeeee
hahahahahahhahahahahahahaha Dobra fora, a ni ze konc 1 aprila, pokazte mi enga delavca s 15€ na uro, samo enega