Slovenija
19 ogledov

"Upori zvonijo tudi slovenski eliti"

“Spletna omrežja in internet so prikladna novodobna orodja, ki pomagajo, da se r Žurnal24 main
Moč množice. Ker za upori stojijo množice nezaposlenih mladih, zvoni tudi slovenski politični eliti.

"Čeprav začetka revolucij ni mogoče določiti z datumi, je velika verjetnost, da jim bomo priča še vsaj v pol ducata drugih arabskih držav, najprej najverjetneje v Jemnu, zanimivim vrenjem pa smo priča tudi v Savdski Arabiji," pot protestnega vala, ki pustoši po severu Afrike in na Bližnjem vzhodu, komentira sociolog Rudi Rizman.

"Živimo v globalnem času, ko je svet medsebojno močno povezan. Če se zavedamo tega, da za omenjenimi nemiri stojijo množice nezaposlenih mladih ljudi in da je čedalje večji odstotek teh v Evropi in Sloveniji ravno med najmlajšimi, potem je samo en korak do sklepa, da temi upori ne zvonijo samo tamkajšnjim samodržcem, temveč tudi evropskim in slovenskim političnim elitam. Ti ne le, da prijateljujejo z avtokrati, ki ta čas bežijo pred svojimi državljani v tujino, temveč problemu nezaposlenosti mladih ne posvečajo prioritetne pozornosti," dodaja sociolog.

Rizman meni, da so upori koristni, saj opozorijo naslednjo generacijo oblastnikov, kaj jih čaka, če se izneverijo volji ljudstva.

Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.