"Stvar je v fazi priprav. Stiki so vzpostavljeni," je dejal Thaler, ki je moral marca odstopiti, potem ko je v javnost prišel video posnetek, na katerem se Thaler z novinarji, za katere je verjel, da so lobisti, dogovarja za svojo pomoč pri spreminjanju zakonodaje v Evropskem parlamentu v zameno za 100.000 evrov podkupnine.
"To, česar so se posluževali, v nobeni državi ni zakonito. In očitno je to neka tradicija, ki se jo gredo že vrsto let. V mojem primeru je šlo za simulacijo ponujanja podkupnine, z moje strani za simulacijo prejemanja obljube, kar je bilo nezakonitega, je pa to tajno snemanje in prisluškovanje," je Thaler povedal za Slovensko tiskovno agencijo, za Dnevnik pa je povedal, da se je povezal s skupino 35 odvetnikov, ki so tožbo že vložili. Povedali so mu, da je med njegovim primerom in primeri tožnikov veliko podobnosti.
Za Radio Slovenija je sicer Thaler namignil, da utegne slediti zgledu ostalim žrtvam nezakonitega prisluškovanja, saj naj večina od njih ne bi bila pripravljena na poravnave in bodo odškodnine izterjali prek sodišč.
"V tem kontekstu tudi sam vidim več možnosti, da bo tudi moja zadeva uspela," za STA še dodaja nekdanji evropski poslanec, ki je kandidiral na listi SD.
Vdirali in kradli zasebne podatke
Primer News internationala medijskega magnata Ruperta Murdocha je te dni pod drobnogledom britanskega sodišča, saj ga številne znane osebnosti, med njimi Siena Miller, Claudia Schifrer, Jude Law in drugi obtožujejo, da so novinarji njegovih edicij izkoriščali vdore v njihove mobilne telefone ali e-pošto v katere je vlamljal zasebni detektiv Glenn Mulcaire. Ta je sicer že za zapahi.
Sodišče se je odločilo podrobneje pretresti štiri primere, ki bodo, če bo News International spoznan za krivega, služili kot vzorčni primer za zasebne tožbe oškodovanih, tudi Zorana Thalerja, ki je prepričan, da so ga novinarji snemali protizakonito.
News International naj bi sicer denar za odškodnine ali poravnave črpal iz posebnega sklada, vrednega več deset milijonov evrov.