Čeprav je film Sight (Vid) nastal, preden je Google naznanil svoja očala, je vsebina diplomskega dela študentov Erana May-raza in Daniela Laza zelo podobna Googlovim očalom. Ta bodo uporabniki upravljali z govorom in bodo lahko z njimi fotografirali, snemali videe, odgovarjali na sporočila in klice, služila bodo za navigacijo in omogočala tako imenovano razširjeno resničnost (angleško Augmented Reality – AR), ko boste denimo pogledali plakat in videli video, ne le fotografije.
Študenta sta šla korak dlje in predvidela, da bomo imeli v prihodnosti takšne leče, ki si jih bomo enostavno vstavili v oko. Aplikacije, kot jih imamo zdaj na telefonih, pa nam bodo omogočale različne aktivnosti. Denimo da boste ležali na tleh in imeli občutek, da letite in pri tem igrate računalniško igrico, na stenah ne boste imeli slik, ampak boste s pomočjo razširjene resničnosti "obesili" slike, ki si jih želite imeti; tudi originalni Van Gogh bo lahko v vašem stanovanju. Na zmenku vam bo aplikacija glede na obrazne poteze in glas takoj izračunala, ali ste sploh kompatibilni z osebo ali je bolje, da greste kar domov, in če boste ostali, vam bo druga aplikacija glede na potek zmenka svetovala naslednje poteze, pa še točke boste pridobivali. Ko dekle v filmu ugotovi, da fant na zmenku uporablja to aplikacijo, ga zavrne, a ni panike – fant ji enostavno izbriše iz spomina ta del in lahko začneta znova.
Ocene filma so različne: od tega, da gre za zaskrbljenost, da nas bo tehnologija razčlovečila, do tega, da gre za realen prikaz življenja, od katerega nas ne loči celo stoletje, ampak le nekaj let.