Direktor Rogaške Les Peter Pusser je na celjsko sodišče vložil predlog za stečaj družbe. Družba je že nekaj časa v globoki krizi, poleg tega pa od države niso prejeli denarja, ki so ga zahtevali.
Uvedbo stečaja so od direktorja Pusserja že v sredo zahtevali delavci, 54 zaposlenih v Rogaški Les
je zadnjo plačo namreč prejelo 18. aprila. Tako jim bo omogočena prijava na zavod za zaposlovanje
in pridobitev nadomestila za čas brezposelnosti. Rogaška Les je zaposlenim dolžna okrog 180 tisoč
evrov.
Pusser pripravlja dokumentacijo, hkrati pa upa, da se bodo birokrati v Ljubljani zganili in
jim sporočili, ali lahko pričakujejo denar od subvencije ali ne.
Dela je dovolj
|
Čeprav stroji, tudi zato, ker jim je Elektro Celje izklopilo elektriko, stojijo, imajo v Rogaški
Lesu naročil dovolj, saj izdelujejo kakovostno pohištvo iz akacije, zelo iskane pa so tudi njihove
lepljene plošče za pohištvo in obloge.
|
V podjetju sicer menijo, da jih je pokopala državna birokracija. V avgustu so se namreč prijavili na razpis o ohranjanju delovnih mest, šele 26. oktobra pa bo znano, katera podjetja bodo prejela državno pomoč.
Naročil naj bi v družbi imeli dovolj, težave pa so se začele, ko zaposleni niso dobili marčevskih plač. Junija so že stavkali, štiri mesece kasneje pa se od podjetja za vedno poslavljajo.
Neusmiljeni državni uradniki
"Si lahko predstavljate, da so delavci že pet mesecev brez plač in da živijo od zraka? Vodstvo je 20. avgusta na ministrstvo za gospodarstvo in ministrstvo za delo poslalo program prestrukturiranja, ki je po mojem mnenju dober, in hkrati vlogo za dodelitev državne subvencije, ki bi jim omogočila najem posojila in s tem poplačilo nekaterih dolgov. A so si državni uradniki za odgovor, od katerega je odvisno 54 delovnih mest, vzeli več kot dva meseca časa," opozarja na nepravilnosti Srečko Čater iz celjske območne organizacije zveze svobodnih sindikatov.