V ljubljanski študentski organizaciji so zoper zakon o malem delu, s katerim želi vlada na novo urediti študentsko delo, krenili z vsemi topovi, trdijo viri.
Potem ko smo pred dnevi razkrili, da so 40 tisočakov namenili oglaševanju v oddaji Hri-bar, na dan prihajajo nove informacije. Čeprav ima ŠOUL za svetovanje pri odnosih z javnostmi za štiri tisočake na mesec sklenjeno dveletno pogodbo z agencijo Addere, po naših zanesljivih informacijah sklepa še nove dogovore.
Bivši Pahorjev človek
Za ljubljanske študente proti zakonu o malem delu kot lobist dela tudi bivši svetovalec premierja Boruta Pahorja za odnose z javnostmi Sebastjan Jeretič. Kljub vsem svetovalcem za odnose z javnostmi jim iz ŠOUL od petka ni uspelo odgovoriti o podrobnostih dogovora z Nevrom PR.
"Podatke, o katerih sprašujete, moram še pridobiti in preveriti. Ne bi rad dajal napačnih informacij, " pravi Jernej Štromajer, predsednik Študentske organizacije Univerze v Ljubljani (ŠOUL) (Foto: Anže Petkovšek)
Po naših informacijah naj bi šlo za dogovor ozkega kroga študentskih funkcionarjev. Z Jeretičem so sklenili dogovor, da ga plačajo, če zakon o malem delu ne bo sprejet. Šlo naj bi za vsaj 40 tisoč evrov nagrade, trdi zanesljivi vir. “O tem ne morem govoriti,” je bil o sodelovanju s ŠOUL kratek Jeretič.
Informacijska pooblaščenka Nataša Pirc Musar je pojasnila, da ŠOUL javnosti ni treba razkriti podatkov iz tržne dejavnosti, mora pa razkriti podatke o izvajanju javnega pooblastila, kamor spadajo tudi študentski boni in študentsko delo. ŠOUL je lani 5,6 milijona evrov dobila od koncesijskih dajatev iz študentskega dela.
Sebastjan Jeretič - zaposljuje študentskega funkcionarja
• Kadri. V Nevru PR je zaposlen bivši študentski poslanec s FDV Jože Špiljak.
• V SD. Pred volitvami je bil svetovalec za stike z javnostmi. Odšel je po zmagi na volitvah.
• Občinski šef. V službo v stranko SD je prišel z mesta vršilca dolžnosti direktorja javnega podjetja Okolje Piran.
Jernej Štromajer - številk, ki jih skriva, je še več
• Šouvizija. Do danes ni razkril, koliko študente stane oglaševanje v oddaji Hri-bar. Pogodba je zanje poslovna skrivnost. Šlo naj bi za 40 tisoč evrov ali več. Štiri tisočake plačajo na oddajo.
• Obletnica ŠOUL. Še vedno nismo dobili odgovora, koliko bo stala 20. obletnica. Samo priprava nanjo naj bi stala 30 tisoč evrov.
• Študentska organizacija Slovenije (Šos). Vse pravne storitve, ne le svetovanje, opravlja zunanja pravna služba. Lani je bilo za to namenjenih okoli 27.400 evrov. Letos za ta namen načrtujejo 7.200 evrov. Za svetovalce pri tehničnem in izvedbenem delu prenove sistema študentske prehrane so dali lani okoli 12.400, za zunanje svetovanje na področju odnosov z javnostmi 6.120 evrov (letos naj bi jim namenili štiri tisočake), na področju visokega šolstva pa 1.300 evrov (letos 6.500).
• Študentska organizacija Univerze v Mariboru (ŠOUM). Lani so za svetovanje o finančni in davčni zakonodaji ter o pravnih storitvah porabili največ 208 evrov na mesec, za poslovno- in pravnosvetovalne storitve pa do 550 evrov na mesec.
• Študentska organizacija Univerze na Primorskem (ŠOUP). Sporočila nam je, da nima sklenjenih nobenih svetovalnih pogodb.