Slovenija
0 ogledov

Sindikati ne dajo orožja

Dušan Semolič, ZSSS Dejan Mijović
Referendum. Poslanci zaostrujejo pogoje. Sindikati: Referendum sploh ne bo več mogoč.

Konec tedna bodo poslanci odločali o spremembi dela ustave, s čimer želijo zaostriti referendumsko ureditev. Sindikati temu odločno nasprotujejo, saj po besedah predsednika konfederacije sindikatov javnega sektorja Branimirja Štruklja ne bodo dali svojega “najmočnejšega orožja pri branjenju pridobitev socialne države”.

“Zlorabljajo jih politiki”

“Med 20 referendumi so tri predlagali sindikati, druge pa politika,” pravi predsednik zveze svobodnih sindikatov Dušan Semolič. “Če kdo, so bili politiki tisti, ki so zlorabljali ta institut,” dodaja. Po novem bi moralo na referendumu zakon zavrniti 25 odstotkov volilnih upravičencev.

Sindikati opozarjajo, da je to sto tisoč ljudi več, kot jih je glasovalo za zmagovalno stranko na zadnjih volitvah, in več glasov, kot jih je katerakoli stranka kadarkoli dobila na volitvah. Menijo, da bo novela zakona o referendumu, ki predvideva, da je treba za začetek postopka v sedmih dneh zbrati pet tisoč overjenih podpisov, tehnično onemogočila referendume.

Komentarjev 7
  • privat 18:51 16.februar 2013.

    kot da misli kaj sindikat narediti??? ah jaz se učim iz zgodovine,ki pravi...oropati državo napredka in razvoja!! Če niso to Vaše smernice...???

  • Kranjica 21:01 28.januar 2013.

    Imeli smo že kar nekaj nepotrebnih referendumov za zadeve, ki bi se jih dalo rešiti z dogovorom ( recimo o nedeljskem delu v trgovinah, da omenim samo enega), zato je popolnoma prav, da se omejijo. To bo tudi opozorilo parlamentu, ...prikaži več da je treba tam rešiti določene probleme, ne odgovornost preložiti na ljudstvo.Sindikati so seveda proti, ker ne bodo mogli več izsiljevati.

  • dragec 13:45 28.januar 2013.

    Vprašanje---lider TRSA je malo nepriljubljen, poznam pa veliko dobrih !!!