Slovenija
9 ogledov

Šest odstotkov plače za komunikacijo

O prekinitvi naročniškega razmerja za storitve elektronskih komunikacij zaradi p Žurnal24 main
Slovenska gospodinjstva so septembra letos za komunikacijske storitve v povprečju porabila več kot šest odstotkov dohodkov.

Rezultate je objavila agencija za pošto in elektronske komunikacije - Apek. Gre za že tretjo raziskavo zapored o mesečnih izdatkih gospodinjstev za storitve elektronskih komunikacij, ki jo je za Apek izvedla agencija Ninamedia. Agencija s to raziskavo preverja višino izdatkov za elektronske komunikacijske storitve glede na povprečno mesečno plačo v gospodinjstvu.

Slovenska gospodinjstva so septembra letos za komunikacijske storitve v povprečju porabila več kot šest odstotkov povprečnega razpoložljivega dohodka celotnega gospodinjstva za september, je razvidno iz raziskave, objavljene na spletni strani agencije za pošto in elektronske komunikacije (Apek).

 

Gospodinjstva

so septembra letos za elektronske komunikacije, pri čemer ni zajeta mobilna telefonija, v povprečju porabila po 41,95 evra. To predstavlja 4,63 odstotka povprečne mesečne neto plače v Sloveniji za september 2008 oziroma 2,79 odstotka povprečnega razpoložljivega dohodka celotnega gospodinjstva za september. .

Fiksna telefonija
O prekinitvi naročniškega razmerja za storitve elektronskih komunikacij zaradi previsokih mesečnih stroškov je premišljevala dobra tretjina anketirancev. Pri tem, kot omenjeno, ni zajeta mobilna telefonija, pač pa storitve fiksne telefonije, interneta, kabelske televizije in IPTV.

Mobilna telefonija
Izdatki za mobilne telefone, ki so v lasti anketirancev ali njihovih družinskih članov, pa so septembra v povprečju znašali 53,14 evra na gospodinjstvo, kar predstavlja 5,87 odstotka povprečne mesečne neto plače v Sloveniji za september oziroma 3,54 odstotka povprečnega razpoložljivega dohodka celotnega gospodinjstva za september 2008.

Ninamedia je raziskavo izvedla med 9. in 20. oktobrom letos, anketiranje je potekalo telefonsko, po metodi računalniško podprtega telefonskega anketiranja. Anketiranih je bilo 1000 oseb.
Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.