Preberite teh šest nasvetov, ki so jih pripravili pri spletni strani Mashable.
1. Nevarnost lažnih strani
Pazite na lažne spletne strani vaše banke ali trgovine. V takih primerih se prevaranti poskušajo predstaviti kot uradni predstavniki podjetja, banke ali državnega organa ter poskušajo od vas pridobiti podatke, najpogosteje številko kreditne kartice ali na primer geslo za spletno banko.
Najboljši način, da se vam to ne zgodi je, da ignorirate vsa sporočila, ki zahtevajo vaše osebne podatke, bodisi da bi lahko zaključili nakup ali zagotovili dostavo na dom. Če niste prepričani, ali vas res kontaktira podjetje, jih pokličite in vprašajte.
2. Kupuj pri preverjenih trgovcih
Nakupuj samo pri preverjenih trgovcih. Če določene spletne strani ne poznaš, pred nakupom preveri komentarje na spletu. Preveri tudi, ali omogočajo varno in kodirano povezavo. Če je ne ali če o tem nisi prepričan, ne vnašaj številke kreditne kartice ali osebnih podatkov.
3. Adijo, wi-fi
Kadar uporabljaš javno wi-fi omrežje bodi previden, saj mnoga ne omogočajo kodiranja.
Če že moraš vnesti svojo kreditno kartico ali druge podatke na javnem omrežju, bodi pozoren, da to storiš le na varnih straneh, ki se začnejo s "https".
4. Pameten telefon ni nujno varen
Kdor kupuje prek telefona, naj zagotovi, da je operacijski sistem posodobljen.
Pametno je tudi uporabljati aplikacijo svoje banke in zaklepati dostop s PIN kodo.
5. Shrani poslana potrdila o nakupu
Natisni potrdilo o nakupu na spletni strani ali shrani elektronsko pošto za primer, če bo treba izdelek vrniti ali če bi prišlo do kakšnega drugega problema.
6. Hitro ukrepaj
Če posumiš, da si žrtev prevarantov, ukrepaj čim hitreje in takoj pokliči izdajatelja kartice.