“Ocenili smo, da to potrebujemo. Eno je, če ima nekdo terensko vozilo za vožnjo po mestu. Mi pa ga potrebujemo za težko dostopne predele ob Kolpi,” nam je nakup terenskega vozila mazda utemeljeval direktor Krajinskega parka Kolpa (KPK) Boris Grabrijan.
V parku je z direktorjem vred zaposlenih pet ljudi. Večino denarja, razkrivajo letna poročila, dobijo iz proračuna, porabijo pa ga za plače, pisarniški material in potne stroške.
Grabrijan pravi, da to ne drži, saj na leto pripravijo veliko projektov, lani so recimo izdali brošuro. Med večjimi naložbami parka pa najdemo predvsem vozila, traktorje ter opremo za opazovanje in fotografiranje ptic. Grabrijan trdi, da vse naložbe potrjuje svet parka, v katerem sedi tudi sedem ljudi z ministrstev.
Zamaskiran terenec
A terensko vozilo, ki so ga kupili prvo leto delovanja, v letnem poročilu 2007 sploh ni omenjeno, prav tako ne traktor za 37 tisoč evrov. V letnem poročilu 2009 pa je zamaskirano v tovorno vozilo.
Direktor pojasnjuje, da ga kot takega tudi uporabljajo, saj ima vitel in pokrit zadnji del. “Z njim iz Kolpe vlečemo smeti, na prikolici prevažamo kosilnico ali pa se peljemo v Ljubljano,” razlaga.
“Smo zelo nejevoljni, ko vidimo, za kaj se troši denar v krizi,” pa so povedali prebivalci Adlešičev, v katerih je sedež parka. “Si lahko mislite, da so si ob velikem traktorju lani omislili še malega za delo v sadovnjaku z nekaj drevesi,” še izvemo v vasi.
81
ogledov
Šejk iz Adlešičev
Krajinski park Kolpa. Prva investicija, ki si jo je omislil Grabrijan, je bil takle jekleni lepotec za 31 tisoč evrov.