Kolegij predsednice DZ je na današnji seji razpravljal o novem sedežnem redu, ki ga po izstopu Anžeta Logarja in Eve Irgl zahteva SDS. Več tukaj.
Poslanska skupina SDS zahteva, da se nepovezana poslanca Anže Logar in Eva Irgl presedeta, slednja pa temu nasprotujeta. Sedež, kjer sedi Eva Irgl, bi zasedel poslanec Zoran Mojškerc, sedež 86, kjer zdaj sedi Anže Logar, pa Andrej Hoivik. "Midva nisva kužna, želi pa se z najinima poslanskima mandatoma oziroma sedežema delovati kot nebodigatreba, ki ga damo nekam, kamor damo vse tiste, ki razmišljajo drugače kot v neki skupini," je dejal Logar.
Razmejili bi se od NSi
V SDS bi presedli tudi poslance Alenko Helbl, Andreja Poglajena in Andreja Kosija ter na ta način ustvarili nekakšno razmejitev med poslanskima skupinama SDS in NSi.
Logar in Irgl bi se lahko presedla le na drugo stran dvorane, kjer nad poslanskima skupinama Levica in SD v zadnji vrsti že sedita nepovezana poslanca Mojca Šetinc Pašek in Dejan Kaloh. Logar in Irgl presedanju nasprotujeta.
SDS ima prednost pri odločanju
"Nihče od tukaj prisotnih vas ne želi presedati, vključno z mano," je dejala predsednica državnega zbora Urška Klakočar Zupančič. Poudarila pa je, da SDS kot druga največja poslanska skupina zahteva spremembo sedežnega reda in da ima kot taka tudi prednost pri njegovem določanju, takoj za največjo poslansko skupino Svoboda.
Tudi Svoboda ju noče imeti ob sebi
Tudi v Svobodi nasprotujejo, da bi se Logar in Irgl presedla v zadnjo vrsto nad njihovo poslansko skupino. Vodja poslanske skupine Svoboda Nataša Avšič Bogovič je v tem primeru napovedala, da se bo tudi poslanska skupina Svoboda, presedla in zasedla omenjeni prosti mesti.
Vodja poslanske skupine SD Jani Prednik je nato predlagal, da dogovor o tem, kje bosta po novem sedela Logar in Irgl, dosežejo mimo kamer, kar bodo po zagotovilih predsednice DZ storili do četrtkove seje DZ.