Šampanjec, star približno 230 let, naj bi izdelali pri Moet & Chandon, gre pa za 30 steklenic sorte Veuve Clicquot. Po oceni vinskega okuševalca, je okus naravnost fantastičen. Če bo potrjeno, da gre za pošiljko namenjeno Petru Velikemu, potem bo to zaradi idealnih pogojev mraza in teme, najstarejši še pitni šampanjec na svetu. Pri Moet & Chandon imajo namreč zapiske, ki kažejo, da je bila pošiljka poslana, a ni nikoli dosegla cilja.
Najdbo je na površje privleklo sedem švedskih potapljačev, ki so ladjo s šampanjcem odkrili pri finskem otoku Aaland. Ročno izdelane steklenice niso imele nobene nalepke proizvajalca, na zamašku pa je pisalo ime proizvajalca Juclar iz Andorre.
Sodeč po arhivih je bil Veuve Clicquot prvič proizveden leta 1772, izdelovali pa so ga 10 let. Po oceni enologinje Elle Gruessner Cromwell-Morgan bi steklenica tega šampanjca na dražbi lahko navrgla okoli 60 tisoč evrov. „Če pa je res pripadal Ludviku XVI, potem bi se številka lahko hitro povzpela ne več sto tisoč evrov,“ dodaja.