Prevzemni proces se je pričel odvijati že pred tedni, a se je šele zdaj srečno iztekel s poroko drugega in tretjega največjega pivovarja na svetu, belgijskega koncerna InBev in ameriškega konkurenta Anheuser-Busch. Slednji je ženitno ponudbo prvega še pred dnevi zavračal, saj ni bil zadovoljen s prevzemno ceno.
InBev je svojo ponudbo postopno zviševal, dokler se partnerja le nista sporazumela o ceni 70 dolarjev za delnico ameriškega pivovarja. Belgijska pivovarska družba, ki ji je pred leti spodletel poskus prevzema slovenske Pivovarne Union, bo za prevzem odštela 52 milijard ameriških dolarjev, poleg tega pa se je zavezala, da ne bo odpuščala delavcev in da bo prevzeti ameriški pivovar svoje poslovanje v Severni Ameriki še naprej vodil na sedežu podjetja v ameriškem St. Louisu.
Novonastali gigant, ki naj bi se imenoval Anheuser-Busch Inbev, bo z nadzorom nad 300 različnimi znamkami piva na šestih celinah letno realiziral za okoli 36 milijard dolarjev prihodkov (za primerjavo: celotna Skupina Pivovarna Laško, ki združuje tudi proizvajalce brezalkoholnih pijač, je v letu 2007 prodala za 330 milijonov evrov blaga in storitev).
InBev, ki ga od prevzema ameriškega pivovarja loči samo še soglasje ameriškega Zveznega urada za konkurenco in delničarjev obeh družb, ki pa po mnenju analitikov prevzema ne bodo ovirali.