"Na postaji izredno stanje. V rekordnem času zberemo opremo, sam letim po neoprenski obleki in čevlje in prvih 10 nas je v nekaj minutah pri Češenjskem mostu, kjer se je zgodila nesreča. Po oceni stanja se napravim v neopren, nadenem plezalni pas, ostali kolegi pa pripravljajo vse potrebno, da so naju z Borutom spustili v kanjon, kjer sta na edini skali sredi toka čepela ponesrečeni fant in njegov oče, ki mu je priskočil na pomoč," je v objavi, ki jo je na družbenem omrežju objavila Gorska reševalna služba Bohinj, zapisal gorski reševalec Nejc Pogačnik.
"Kmalu se nama spodaj pridruži še Klemen. Po prvi oceni poškodb smo začudeni, da jo je fant tako »dobro« odnesel. Fanta imobiliziramo in pričnemo z dvigom iz kanjona. Mudilo se je, poleg poškodb je bil zaradi mrzle Mostnice tudi podhlajen. V kanjonu sva ostala sama z očetom. Njegovo skrb sem skušal zamotiti z razlago naših manevrov in ga s spodbudnimi besedami kar se da pomiriti. Hitro sva bila za dvig na vrsti tudi midva. Vse skupaj se je odvilo izjemno hitro, verjetno pa so se fantu in njegovemu očetu te minute zdele kot ure," je zapisal.
"Kasneje se je izkazalo, da je fant padel približno 20 metrov globoko in samo predstavljam si lahko, kako mora biti njegov nevidni varuh danes »zmahan«, utrujen in »musklfibrast«. Oče, ki se je instinktivno po strmem gozdnem terenu spustil v kanjon, zaplaval v Mostnico in svojega sina spravil iz vode, je svojemu sinu verjetno rešil življenje, na srečo pa jo tudi sam odnesel brez večjih poškodb," je še zapisal reševalec Nejc Pogačnik.
Močno podhlajena in poškodovana je helikopter Slovenske vojske s posadko in dežurno ekipo helikopterske nujne medicinske pomoči Brnik prepeljal v Univerzitetni klinični center (UKC) Ljubljana. Ostale tri družinske člane so prepeljali v dolino.
Na pomoč so otroku in očetu priskočili reševalci Gorske reševalne službe Bohinj, gasilci prostovoljnih gasilskih društev Bohinjska Bistrica in Bled, potapljači Podvodne reševalne službe Bled, člani ekipe civilne zaščite za reševanje na vodi in iz vode Bohinj ter reševalci nujne medicinske pomoči Bohinj. Skupaj je bilo na terenu menda kar 62 reševalcev.
dezurni@styria-media.si
Vsa čast reševalcev za odzivnost in pomoč. Takšne bi morali nagrajevati za prisebnost nudenja pomoči v prostem času. Njim je to kot klic narave, ko se v njeh znajdeš v nesreči..
Je najbrž rešil???? A si lahko kdo med normalnimi lahko izmisli tak naslov?????? Butasti pisunček!!!!
Nič ne piše koliko je star oče ali sin,in kakšno srečo sta imela,da imata drugi rojstni dan,ampak kako je gorska reševalna rešila oba,dejte ne bučke prodajat,pač oče je heroj,in nič drugega