Predlagajo vsesplošno stavko
Omenjene sindikalne centrale namreč napovedujejo, da bi v primeru, da protest ne bo imel učinka, pripravili še hujši udarec. Predlagajo, da "če ne pride do dviga plač, organiziramo vsesplošno stavko v Sloveniji". Še vedno sicer čakajo na odločitev KS 90.
Vladna politika se mora spremeniti
Četverica meni še, da bi bilo treba izpostaviti nujnost sprememb vladne politike soočanja s krizo, ponovne vzpostavitve socialnega dialoga z vlado in delodajalci, davčne razbremenitve plač ter nujnost začetka pogajanj o spremembi celotnega plačnega modela.
Jutri se bo sicer vseh pet central po seji Ekonomsko-socialnega sveta sestalo s predstavniki Zveze svobodnih sindikatov Slovenije. Ta je sicer prva napovedala delavske demonstracije za dvig minimalne plače in proti predlagani pokojninski reformi.
Cilj so spremembe
Predsednik Pergama Dušan Rebolj pravi, da so "cilj spremembe, ne protest." S protestom žeiljo poudariti nujnost spremembe politike vlade. Po njegovem bi morala biti ta usmerjena v razbremenitev plač za njihov neto dvig, spremembo ravnanja delodajalcev, "ki niso storili nič in so se skrili za vladno politiko" ter v dvig plač in umik reformnih predlogov, ki bi poslabšali položaj zaposlenih.
Generalni sekretar Alternative Zdenko Lorber meni, da se je vlada soočila s krizo le z ukrepi, ki so v škodo zaposlenih. Generalni sekretar Solidarnosti Slavko Pungeršič pa dodaja, da na demonstracije ne bodo šli le zaradi višje minimalne plače in pokojninske reforme, ampak tudi zaradi splošnega stanja v državi in vedno slabših razmer v podjetjih.
Predsednik Konfederacije sindikatov javnega sektorja Slovenije Branimir Šturkelj pa pravi, da so o sodelovanju na protestu neformalno govorili že danes, uradno pa se bo predsedstvo odločilo 11. novembra. Osebno sicer ne dvomi, da se konfederacija protestu ne bi pridružila.