• Bohinj. Aquapark Bohinj je za goste hotela Park, ki pogosto smučajo na Kobli ali Voglu, brezplačen, preostali smučarji pa nimajo popusta.
• Krvavec, Golte. Za 200 evrov lahko tri dni preživite v Termah Snovik (polpenzion, kopanje, savna); vključena je smučarska vozovnica za Krvavec. V ljubljanskem Atlantisu priznajo 20-odstotni popust tistim, ki so prejšnji ali isti dan smučali na Krvavcu ali Golteh.
• Rogla. Polpenzion, smučarska vozovnica, kopanje v bazenu in 30 odstotkov cenejša savna v posebnem paketu stanejo od 53 do 59 evrov na dan.
Mesec pred začetkom zimskih počitnic smo primerjali cene učenja smučanja in izposoje opreme na petih uredniško izbranih in med Slovenci priljubljenih smučiščih. Za najugodnejšo se je izkazala Kranjska Gora, cene pa so v Sloveniji še vedno ugodnejše kot v tujini.
Poskrbljeno za otroke
Učitelj smučanja Matej Kalan iz Kranjske Gore nam je povedal, da gosti veliko povprašujejo po obsmučarski dejavnosti, zlasti tisti za otroke. V Kranjski Gori si lahko družine za osem evrov na uro privoščijo vrtec na snegu; za 13 evrov je všteta še izposoja smučarske opreme. Na Mokrinah se lahko najmlajši vključijo v miniklub, kjer se učijo prvih smučarskih korakov, ob tem pa je poskrbljeno tudi za opremo, kosilo in spremstvo. Starše bo to stalo 50 evrov za ves dan. V Kronplatzu ponujajo varstvo otrok za 10 evrov, kosilo s spremstvom pa stane 12,5 evra.
Po smučanju
Na Rogli je poleg bazena in wellnessa na voljo športna dvorana s fitnesom, na Pohorju in v Kranjski Gori pa se je mogoče odpraviti v kazino. Najlažja pot do informacij o slovenskih in tujih smučiščih so njihove spletne strani, ki so večinoma precej obsežne.
Vozovnice in učne ure smučanja so še vedno cenejše kot v tujini, pri čemer je kakovost poučevanja na zelo visoki ravni. Pri Kranjski Gori je gostom všeč zlasti dostop z avtom do smučišča.
2. Kje pa zaostajamo?
Manjka predvsem ponudba zunaj smučišča, zlasti zabava za mlade, a se to vsako leto izboljšuje.
3. Od kod so gostje, ki se učijo smučati? Je več otrok ali odraslih?
V novoletnem času prevladujejo Italijani, Hrvati, Srbi, Britanci in Rusi, sicer pa Slovenci. Največ je otrok.