Medtem ko Ljubljana še čaka na svoje prvo naravno kopališče, ki ga je župan Zoran Janković v svoje prve predvolilne obljube vključil že leta 2006, lahko njeni prebivalci osvežitev poiščejo v številnih mestnih kopališčih.
Največje je kopališče Laguna, ki je letos prve kopalce sprejelo 17. junija in je bilo odprto do začetka septembra. Celodnevno kopanje je štiričlansko družino v soboto ali nedeljo tam stalo 49, med tednom pa 39 evrov. Cenejše je bilo kopanje za imetnike kartice Klub Laguna, a je zanjo na osebo treba odšteti deset evrov. Otroci do višine enega metra imajo prost vstop. Vsak delovnik je bila med 13.00 in 14.30 na voljo tudi brezplačna animacija za otroke.
Vseeno pa so bili nekateri bralci razočarani nad cenami v gostinskem lokalu.
Nedavno se nam je oglasila ogorčena bralka, ki je za tri špricerje odštela kar 24 evrov, "pri čemer je za njih špricer 3 dcl radenske in 1 dcl vina", je dodala in nam poslala tudi račun.
Deciliter malvazije stane štiri evre, enako pa stane tudi steklenička z 0,33 litra Radenske. Če naročiš špricer, ti očitno postrežejo deciliter vina in stekleničko Radenske. Za tri špricerje z razmerjem ena proti ena bi sicer zadoščala ena steklenička mineralne vode, v tem primeru bi bil račun 16 evrov ali 5,33 evra na špricer.
Bralec nam je poslal še en račun iz lokala v pritljičju Supernove na Rudniku, kjer deciliter Janževca stane kar pet evrov. Toliko približno je v trgovini cena za liter.
3 dcl vode pa 1 deci vina, je svetlobno leto od špricerja. Drugače pa ja, deci slabega vina 4 € je več kot pretirano, da o vodi sploh ne govorim.
Cene so oderuške po celi Sloveniji, plače pa na nivoju leta 2014. Inflacija je fantje in dekleta 150%, plače pa povišane samo za 10% ponavadi, plača ne sledi čedalje večjim stroškom. Statistično si sedaj realno lahko priviščimo manj kot pa nekoč s tolarji.
od kdaj pa tocijo 4dcl spricerja to je narocila 6 pijac ne pa 3 spricerje