Toda. Retroaktivno poseganje v pravice posameznikov je protiustavno. To so vedeli tudi politiki, ko so z zakonom poskušali oklestiti bajne nagrade menedžerjev. Primer Kramar je bil torej iztočnica za populističen ukrep. Ne nazadnje so pogodbo z bankirjem iz Zagorja podpisali nadzorniki – večino pa jih ustoličijo prav predstavniki vsakokratne oblasti.
Če bi politiki energijo, ki so jo vložili v preganjanje Kramarjevega milijona, usmerili v preiskovanje odgovornosti za bančne mahinacije v NLB, bi bil izkupiček gotovo večji. A bankirji so velik del slabih kreditov podelili na lepe oči, z blagoslovom politike. Nič čudnega torej, da jim iskanje odgovornih doslej ni bilo v interesu.
Skrajni čas je, da se zoper nekdanje šefe državnih bank vložijo odškodninske tožbe in kazenske ovadbe za posle, ki so slovenske banke spravili na kolena. Upam le, da bankirji, ki bodo v naslednjih mesecih prejeli nagrade, naenkrat ne postanejo statistični reveži. Vsi vemo, kako spretno lahko veljaki Kramarjevega kova premoženje skrijejo.
Odgovornost od tistega, ki mu je pogodbo podpisal, odgovornost od tistega , ki je sprejemal zakonodajo, odgovornost od tistih , ki so sprejeli sklep, da je odvzeta nagrada neustavna, kar pomeni ,da lopovom za nazaj ne bodo mogli soditi. Vse… ...prikaži več skupaj pomeni, da se je mafija infiltrirala v vse tri veje oblasti.
Tožba pade, ker je sodnik Kramar, politik kramar, policaj kramar, kriminalist kramar, tožilec kramar...Nič se jim ne bo zgodilo, dokumenti bodo pa izginili, slovenistan pač!!!