Koalicija je peturno srečanje zaključila brez uradnih izjav. Neuradno pa so vendarle dosegli napredek pri vprašanjih glede zakona o davku na nepremičnine. Tako naj bi vlada že ta teden obravnavala spremembe zakona, ki bi izenačile davčno stopnjo za rezidenčne in nerezidenčne nepremičnine, rok za urejanje podatkov pa podaljšale za en mesec, torej do konca aprila.
Preglasovali bodo veto
Koalicija naj bi se dogovorila, da bodo pri glasovanju o noveli zakona o dostopu do informacij javnega značaja, kjer bo potrebna absolutna večina, preglasovali veto in nato vložili novo novelo zakona, ki bo rešila še vprašanje slabih kreditov, ki ostajajo na državnih bankah.
O Štefanecu le govorili
Predstavniki koalicije so se dotaknili tudi imenovanja novega vodstva protikorupcijske komisije, ki je v zadnjem času dvignilo precej prahu. O novoimenovanem predsedniku komisije Borisu Štefanecu naj bi si zgolj izmenjali mnenja, morebitne nadaljnje odločitve pa prepustili Štefanecu in predsedniku republike Borutu Pahorju.
Prav tako se v koaliciji niso mogli izogniti zadnjih očitkov prvaku DL Gregorju Virantu, ki naj bi partnerjem pojasnjeval svojo plat zgodbe o poročanju Dnevnika, da je zavajal glede nakupa ugodnejših letalskih vozovnic pri Adrii Airways. Opozicija je sicer Viranta že pozvala k odstopu, ostri so bili tudi nekateri v koaliciji. Kako so se na njegova pojasnila odzvali včeraj, ni povsem jasno, a naj usodnejših kritik ne bi bilo.
Partnerji naj bi sicer nadaljevali tudi druge pogovore, ki jih je vladna ekipa načela že v petek, med drugim o nadaljnjih javnofinančnih ukrepih. Evropska komisija je nedavno Slovenijo pozvala k dodatnemu ukrepanju za znižanje javnofinančnega primanjkljaja, okrepiti pa mora tudi reformna prizadevanja. Slovenija pa mora do konca aprila v Bruselj poslati proračunski in reformni načrt.
To zna samo naš Janči, Janšaaaaaaaa,pomagajjjjjj
O bolnem umu in še bolj bolnem kapitalizmuVsi vemo, da vlade po vsem svetu že nekaj let z bilijoni evrov oziroma dolarjev (ne z milijoni, temveč z bilijoni; en bilijon je tisoč milijard oziroma milijon milijonov) rešujejo banke, prek… ...prikaži več njih pa kapitalizem – pred njim samim. Kot bo razvidno kasneje, je to bolno početje, kajti če moramo reševati sistem pred njim samim oziroma pred njegovo samouničujočo naravo, smo zares v škripcih. Kar ni zmožno preživeti in ne more zagotoviti ljudem kakovostnega življenja, je treba radikalno spremeniti in pospremiti na smetišče zgodovine, saj tja tudi sodi. V tej državi številni ekonomisti, če ne kar vsi, …http://za-misli.si/kolumne/dusan-rutar/1535-o-bolnem-umu-in-se-bolj-bolnem-kapitalizmu
Ne pomagajo 5 urne seje, ne pomagajo niti tiste skrite seje (Strmol), ker ne znate in ne zmorete, ker ste nesposobni!