V času povečanih migracij se je slovenska policija odločila okrepiti vrste in z razpisom iskala 600 novih kandidatov. Nanj pa se je prijavilo 560 oseb, a je le okoli 100 kandidatov izpolnjevalo vse pogoje. Na koncu se je 280-urnega programa usposabljanja udeležilo 57 kandidatk in kandidatov.
Ti so danes podpisali pogodbo o zaposlitvi, ki velja pet let z možnostjo podaljšanja, in svečano zaprisegli.
Doslej so jih aktivirali le dvakrat
Pomožni policisti so vpoklicani v primerih, ko bo zaradi nemotenega opravljanja nalog policije treba nadomestiti odsotnost večjega števila aktivnih policistov, ob naravnih in drugih nesrečah, v primerih, ko je huje ogrožena javna varnost, za zavarovanje državne meje in v primerih krize oziroma izrednega ali vojnega stanja.
Pred pričetkom povečanega migracijskega toka pa so jih aktivirali le enkrat, in sicer v letu 1996 ob obisku papeža v Sloveniji.
Približno 200 evrov na mesec za pripravljenost
Pomožnemu policistu pripada plačilo za pripravljenost, določeno od osnove, ki jo predstavlja bruto znesek minimalne plače v Republiki Sloveniji in znaša 0,8 odstotka na dan (kar je na primer 15. 2. 2016 znašalo 6,32 evra na dan).
Med opravljanjem nalog policije, usposabljanjem ter v primerih iz prvega odstavka 9. člena Uredbe o pomožni policiji pomožnemu policistu plačilo za pripravljenost ne pripada. Pomožnemu policistu med opravljanjem nalog policije v miru, vojnem in izrednem stanju pripada plačilo v višini 100 odstotkov osnovne plače javnega uslužbenca v 21. plačnem razredu.
Veliko ti mora v glavi manjkati, da greš za policaja! Policaji so itak oboroženi psihopati!
ha, ha, slovenska policijska akademija ...
lasten narod kradejo in unicujejo..le kaj bi ti ljudje radi delali beguncem??