Iz ZDA poročajo o scenah, ki spominjajo na dogajanja v letu 1987, ko so se borzni indeksi pošteno sesuli, ali na zloglasno leto 1929, leto velike gospodarske depresije. Tisoči državljanov stojijo v vrstah pred poslovalnicami bank, da bi dvignili svoje prihranke, poroča ameriški časnik USA Today. Na udaru so predvsem poslovalnice kalifornijske hipotekarne banke IndyMac, ki je konec prejšnjega tedna bankrotirala.
Poslovanje zadnje v vrsti žrtev hipotekarne krize, banke IndyMac, je po določilih zvezne zakonodaje prevzela državna Korporacija za zavarovanje depozitov (FDIC), ki je okoli 200.000 strankam propadle banke zagotovila, da so njihovi prihranki do višine 100.000 dolarjev povsem varni. Brez ozira na ta zagotovila so se stranke banke odzvale zelo panično, saj želijo po vsej sili dvigniti svoje prihranke ali vsaj vpogledati v stanje na svojem računu. Ker je v nekaterih filialah banke prišlo do prerivanja, večino poslovalnic banke varujejo. policisti.
Propad banke IndyMac, ki je največji propad kakšne ameriške banke v zadnjih 24 letih, priča o čedalje hitreje se vrtečem vrtincu ameriške hipotekarne krize, ki bi v prejšnjih mesecih skoraj pogoltnil tako pomembne hipotekarne finančne ustanove, kot so Bear Stearns, Fannie Mae in Freddie Mac. FDIC ocenjuje, da kriza ogroža kar 90 ameriških bank, in je za namen gotovih bodočih sanacijskih ukrepov rezerviral 52 milijard dolarjev. Še bolj pesimističen je Gerard Cassidy iz raziskovalnega podjetja RBC Capital Markets: "Menim, da je ogroženih kar 300 bank in to zato, ker nihče ne želi več nikomur posojati denarja, saj se vsi bojijo, da jim ne bo vrnjen."