"Slovenska vlada je s prijavo praktično že uspela," je v odzivu dejal Jelko Kacin, ki je tudi sam kot član odbora za zaposlovanje in socialne zadeve v evropskem parlamentu glasoval za potrditev sredstev. Zelo afirmativno pa je po njegovih besedah hkrati tudi opozorilo, da je Slovenija premalo proaktivna, saj bi s črpanjem sklada lahko dosegli več.
Odbor namreč Evropsko komisijo poziva, naj vzpodbudi slovensko vlado k večjemu vključevanju sindikatov in delavcev v izvedbo ukrepov in obžaluje, da je premalo pozornosti posvečeno izobraževanju delavcev in delavk, ki imajo večinoma zelo nizko izobrazbo. Zahteva tudi več informacij o delavcih, ki so bili zaposleni v podjetju v začetku leta 2008 in še niso vključeni v prijavo, ter 583 invalidnih delavcih in delavcih z obolenji.
Ministrstvo za delo je aprila zaprosilo za sredstva evropskega globalizacijskega sklada v višini 2,25 milijona evrov za pomoč več kot 2.500 presežnim delavcem iz Pomurja. Evropska komisija je pomoč odobrila, predlog je danes šel tudi skozi odbor za zaposlovanje in socialne zadeve, zdaj pa ga mora odobriti še evropski parlament.