Tožilstvo osumljencema očita kaznivo dejanje povzročitve splošne nevarnosti s posledično smrtjo. Januarja 2012 so se v apartmaju na Rogli z ogljikovim monoksidom zadušili 24-letni moški iz Laškega ter 22-letni moški s Polzele in njegovo 24-letno dekle iz Limovc pri Trojanah.
Celjski kriminalisti so zaradi smrti treh mladih ljudi ovadili lastnika apartmaja Ernesta Plesnika, izvajalca dimnikarskih storitev Marjana Lapuha, ki je med preiskavo umrl, ter člana komisije, ki je opravila tehnični pregled objekta, Stanislava Dečmana.
Za naprave ni bilo ustrezno poskrbljeno
Lastniku apartmaja tožilstvo očita, da naj ne bi poskrbel za z zakonom določeno redno vzdrževanje kurilnih, dimnovodnih in prezračevalnih naprav. Pregled je menda omogočil le trikrat, nazadnje leta 2011, ko je bilo opravljeno čiščenje treh dimnikov, medtem ko dimnikar v apartma številka pet sploh ni vstopil, tako da tam ni očistil dimniških priključkov niti ni opravil meritev dimnih emisij.
Ker dimnikarske storitve po mnenju tožilstva niso bile opravljene popolno, odgovorni osebi dimnikarskega podjetja očita, da naj ne bi poskrbela za redno, z zakonom določeno izvajanje dimnikarskih storitev. Člana omenjene komisije pa tožilstvo bremeni, da kot strokovnjak za strojne napeljave in član komisije, ki je opravila tehnični pregled apartmajskega objekta Kragulj januarja 2005, ni ravnal v skladu z zakonom.
V apartmaju je bil namreč nameščen tudi kamin, čeprav projektna dokumentacija, ki je bila podlaga za izdajo gradbenega in tehničnega pregleda ter uporabnega dovoljenja, ob plinskem grelniku ni predvidevala nobene druge kurilne naprave.
Policisti so v preiskavi ugotovili, da lastnik ni poskrbel za pravilno namestitev, delovanje in vzdrževanje kurilnih in dimnih naprav.
Umrli še isti dan
Trojica je v apartma prišla 15. januarja popoldne in prostor začela ogrevati tako s plinsko kot kaminsko pečjo. Izvedeniška mnenja in sodne obdukcije so pokazale, da je trojica zaradi povečane koncentracije ogljikovega monoksida umrla že na dan prihoda.
Po podatkih policije pa je povečano koncentracijo ogljikovega monoksida povzročilo prav sočasno delovanje obeh peči, in sicer zaradi pomanjkljivega dovoda kisika v prostor, nepravilnega izgorevanja in nezadostnega odvajanja dimnih plinov iz prostora.