“Postopek je bil izpeljan ustrezno. Izhodišče zanj je v strokovnih podlagah za ta trg, z odzivi ljudi pa smo tudi zadovoljni,” pravi Zoran Ušaj z občinskega oddelka za investicije. Vodomet na Bevkovem trgu, za katerega so na mestni občini namenili 37 tisoč evrov, je bil namreč že pred volitvami, ko so ga začeli urejati, tarča kritik, ker zanj ni bil izveden javni arhitekturni natečaj. Zdaj poskusno že obratuje, saj prav te dni delavci družbe Final odpravljajo še zadnje pomanjkljivosti pred prevzemom. Toda novost v središču mesta vsem ni všeč.
Veter ga ustavi. Nov vodomet, ki je ponoči osvetljen, ima samodejni senzor za veter, tako da se ob močnem pihanju ustavi. Med prireditvami na trgu in ob hudem mrazu bo izklopljen, voda, ki iz njega brizga, pa ni pitna.
Poživljajoč ali sramoten
“To je sramota, šlamparija. Preden so ga postavili, bi lahko šli vsaj še kam drugam pogledat, kako je videti pravi vodomet,” pravi eden od Novogoričanov. Fontane se je sicer že oprijelo ime Brulčeve solze. Na drugi strani pa je tudi veliko ljudi, ki se jim zdita šumenje in špricanje vode v središču mesta poživljajoča in dobrodošla. Površina vodometa je 23 kvadratnih metrov, sestavlja pa ga 15 šob, ki brizgajo zelo različno, tudi več metrov visoko.
Zdaj je, kar je
“Verjetno je bilo res vse v skladu z zakonom, a za celovito ureditev Bevkovega trga bi bilo smiselno izvesti arhitekturni natečaj. Zdaj je, kar je, in s tem se je treba sprijazniti,” je povedal novogoriški župan Matej Arčon, ki je načinu umestitve vodometa od vsega začetka nasprotoval.