Pod streho /pod-streho/varcna-hisa
44167 ogledov

Začenja se serija podražitev, položnice za elektriko višje tudi za tretjino in več

Komentarjev 49
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • atamama 06:41 20.september 2024.

    Dejanskih razlogov za povišanje cen gledano z ekonomskega vidika pa ni. Je monopolni dogovor. Kje je tu reakcija varuha konkurence?Te omrežnine bodo tudi pod vprašajem glede dostopnosti do merilnih naprav in točnosti. Usmerjevalniki večjih moči motijo te dostope in zmaličijo ...prikaži več podatkovne sekvence. Kako bo to urejeno po tožbah me zanima. Poleg tega, da merilne naprave niso umerjene na zavodu za meroslovje....

    • Ender3 16:54 20.september 2024.

      👍👏👏 odlično povedano. Razlogov ni, ker se vsak poraben watt nekje zabeleži in posledično ni izbub. V večini primerov se števci že odčitavajo na daljavo in ni več fizičnih odčitavanj. Dejstva pa so, da bomo morali nahitro odplačevati stečajni proces ...prikaži več v Teš6 in financirati energetski manjko Ukrajine, ki ima pred zimo vsebolj uničeno energetsko infrastrukturo. Slednje nam bodo pa itak zamolčali..

    • jakec1575 19:59 20.september 2024.

      tes6

  • miho 07:27 20.september 2024.

    Mene samo zanima, kdo je doslej doplačeval razliko med zamejeno in tržno ceno elektrike in kako ima lahko skoraj vse elektrogospodarstvo, razen TEŠ6, kljub zamejenim cenam elektrike in omrežnine visoke dobičke in izplačuje svojim zaposlenim bajne plače?

    • FejstDogaja 07:46 20.september 2024.

      Te plače niso nič novega. Nihče jih ni plačeval, toliko manjši so bili pač dobički. Iz česa pa misliš, da se financira vzdrževanje omrežja in novi obrati OVE?

  • jakec42 08:43 20.september 2024.

    V Brislu imamo svoje predstavnike,ki niso vredni počenega groša ničesar ne znajo,ali nočejo izpogajat !!

  • ivo1 08:33 20.september 2024.

    Elektrooligarhi so z novo omrežnino uzakonili krajo vseh plačnikov elektrike . Zeleni prehod, malo morgen! Imam električni avto in ga bo po novem treba polniti s polnilcem za laptop? Vgrajen 11kW polnilec je nek standard v EV, lahko je celo ...prikaži večo 22kW (npr. v Renaultu). Vse kar bo nad "dogovorjeno" močjo, ki komaj zadošča za indukcijko kuhališče, bo deležno velikih PENALOV, ki bodo dražji kot če bi se vozili na kerozin! Nikar ne kupujte električnih avtov, ker je elektro mafija lačna vašega denarja!

  • sandi76 09:25 20.september 2024.

    Ne pozabit naše največje zavarovalnice !! Ta je letos dvignila zavarovanja za cca 40% in je tako skupaj v parih letih dvignila cene za cca 100% ! Kdaj se bo kakšen varuh vtaknil v monopolna dogovarjanja !!!

  • dr3k 07:36 20.september 2024.

    Podpiram podražitve, butaste slovence je potrebno orenk po kepi usekati, da bodo mogoče na naslednjih volitvah celo enkrat uporabljali svoje možgane.

    • Burja 08:16 20.september 2024.

      Me prav zanima, kdo je ta pošteni človekoljub, ki bo znal delovati v prid vseh nas. Še vsak, ki je upall da zmore, je doživel streznitev ob zamahu interesno lobijske roke.

    • miran29 08:23 20.september 2024.

      levi in desni židje družno z roko v roki proti narodu! Od legalnih in ilegalnih migrantov ter ugodnostih za njih, ki jih plačujemo delovni Slovenci, podpiranje Romov, Covid cepiv in zapiranje firm (razen šiptarskih), podražitev vsega do pošiljanja Slovencev na ...prikaži več fronto v Ukrajino ali kam drugam, da se jih zgenocida do zadnjega! To je židovski levo-desni Kalergi plan za belo raso!!!

  • Avatar Garancija
    Garancija 09:00 20.september 2024.

    Una v bruslju bo dobivala 29 000 € na MESEC,penziči pa še za jest nimajo,a smo se zato boril?

    • atamama 12:21 20.september 2024.

      Glasovali na referendumu.................

  • Avatar rajko55
    rajko55 07:16 20.september 2024.

    Raja si je izvolila elektro tajkuna.... ki pa bo sedaj izstavil svoj račun. Medtem ko se vsi mi ukvarjamo z Marto Kos, Breznikom, anti-reformami, cigoti... si od raje izvoljeni patološki lažnivec in narcisoidni psihopat, s svojo geni-bando podreja in prisvaja ...prikaži veča ves državni elektro energetski sistem, ter uničuje vso dejansko in potencialno konkurenco (TEŠ).....

    • Avatar NickMason
      NickMason 07:25 20.september 2024.

      Raja je izvolila paralamentarca(spet) ,je popolnoma vseeno katerega ,ker je to en stroj,ni in nikdar ne bo razlike ,to bi lahko že enkrat za vselej spregledali

    • FejstDogaja 07:48 20.september 2024.

      Brez te gen-i bande bi bila Slovenija edina država v Evropi in na svetu brez sončnih elektarn. Črna luknja sredi Evrope. NEK II pa bi stal 30 milijard, ko bi še SDS-SD naveza naredila svoje.

    • Avatar rajko55
      rajko55 08:10 20.september 2024.

      Fejst... veš kam si lahko vtakneš te jeb... sončne elektrarne...

    • ico8 13:59 20.september 2024.

      Kaksna crna, rdeca, rdeca luknja na WC cucavcu smo in samo rdeca!!!

    • Ender3 17:04 20.september 2024.

      Ampak troli kako priročno je, za vse krivit Goloba. Kako hudiča smo volilci v naprej vedeli, da bo z Ukrajinsko vojno prišla energetska kriza. Kdo je EU raztrelil plinovod še vedno ne vedo. Morda ima Gen_i prste vmes ali kakšen ...prikaži več nekdanji udbaš kot je Gregorič. Skratka Goloba smo volili, da nas sedaj jebe z omrežnino in davki. Je pa vprašanje s čem vsem bi nas rubila Janezova vlada, če ne bi izgubila volitve. To ni retorično, to je praktično vprašanje.

  • becar 08:37 20.september 2024.

    Zločin nad slovenskim narodom, kar se dogaja v zadnjih 5 letih!

  • alen04 06:42 20.september 2024.

    Elektro lobiji so podhranjeni, Halob jih futra. Ljudje so z vsem stanjem povsod povsem obrani, od plač do živil, toda ne, še je požrešnost velika. Karma je tudi prasica, ne samo politika.

    • SlavkoKrizman 06:55 20.september 2024.

      Karma ne obstaja. Ker, če bi...bi marsikdo že najebal...tako pa ne najebe nihče...razen nas malih...

    • FejstDogaja 07:48 20.september 2024.

      Res vam je hudo. Kaj, ko bi malo čez planke pogledali?

    • alen04 11:55 20.september 2024.

      Slavko tako se reče, mater, da moram res vsako stvar razčleniti imaš IQ niti sobne temperature ne. Tudi kolega, ki ne pije kave vprašam ali greva na kavo, v lokalu pa sok naroči. O mislim no, še dobor, da te ...prikaži več imamo, vsaj dan je lepši s tvojimi izjavami.

    • alen04 12:02 20.september 2024.

      Fejst, zakaj pa ne bi plankarji k nam pogledali? Ali še bolje, imejmo njiohovo ceno štroma, toda tudi plače naj bodo njihove. Kaj praviš? Enakovrednost?

    • SlavkoKrizman 16:36 20.september 2024.

      @alen'4 Ko ni več pravega odgovora...se pa začne z žaljivkami...bravo.

    • alen04 16:39 20.september 2024.

      Slavko, glede na to, da sem bil zaradi tvojega dojemanja primoran ponazoriti povsem jasno in znano dejstvo na tako enostavnem primeru....pove vse o širini tvojega obzorja. Mislim Slavko, ali je res mogoče, da nekaj tako enostavnega nisi poznal? Pa še ...prikaži več nekaj, v koliko verjameš ne verjameš v Boga, Budo....to še ne pomeni, da tega za nekoga ni. Bo šlo Slavko?

    • Ender3 17:08 20.september 2024.

      Ojoj ,s kakšnimi maloumnimi dejstvi se troli ukvarjate. Človek bi mislil, da premorete vse kaj drugega kot so žalitve in diskvalifikacije. Prosto po evangeliju JJ..

    • SlavkoKrizman 18:49 20.september 2024.

      @alen04 Zopet žaljiv...to pove vse o tvoji širini obzorja in širini komunikacije. Napisal sem MOJE mnenje...BO ŠLO alen04? Al ti je treba narisat

  • Janez11 07:27 20.september 2024.

    Finalni akt Elektro mafije in elektrooligarha . Od sofinanciranja plina, elektrike v času Janševe vlade smo prišli do trajnostnih nagrad za "uspešnost" prodajalcev štroma. Dobički se torej privatizirajo, izgube pa podržavljajo/podružbljajo. https://x.com/DarinkaVrabi/status/1833415913795723662

    • FejstDogaja 07:52 20.september 2024.

      A misliš, da SDS je pa elektro dobičke samo na daleč gledal in se jih ni dotaknil dve leti, ko je bil na vladi? "Franciju Matozu, ki je v času prejšnje vlade postal ena najvplivnejših oseb v državnem gospodarstvu, je ...prikaži več država pomagala tudi pri njegovih zasebnih poslih. Gre za preprodajo največje slovenske bioplinarne v Vučji vasi v Pomurju, s katero je Matoz v nekaj mesecih ustvaril več kot dva milijona evrov dobička."

    • Janez11 10:11 20.september 2024.

      Spomnimo, v času Janševe vlade se je celo nižalo trošarine in subvencioniralo energente (plin , elektriko). Potem pa je prišla Elektro vlada pa smo jim pokrili pol milijarde , ker so se zakalkulirali pri mednarodni prodaji elektrike. Sedaj si je ...prikaži večje elektromafija zagotovila doživljajsko davkoplačevalsko rento na prodajo državne elektrike

  • jakec42 08:40 20.september 2024.

    Lopovščina se nadaljuje dvigujejo nam cene elektrike iz naših elektrarn,ki fih izkoriščajo tza svoje bogatenje trgovci z elektriko-kam plovemo GOLOB?

    • Avatar Garancija
      Garancija 11:06 20.september 2024.

      A ni fajn,plačaš izgradnjo TE6,potem pa drago plačuješ elektriko,kaj smo mi eni norci

  • Avatar Minovak
    Minovak 10:46 20.september 2024.

    Vaša "večno lažniva vlada" je še nedavno obljubljala, da bodo položnice enake ali manjše, pa seveda, kot po navadi to ni res, kot tudi nikoli ni bilo. In njihov večni moto...nihče vam ne more dati več, kot mi lahko obljubimo.

  • Avatar Garancija
    Garancija 08:57 20.september 2024.

    Torej je inflacija 30%,kaj pa penzije ki se avtomatsko spustijo na dno-banda hudi**va

  • Stane Adamič 10:19 20.september 2024.

    Ples se je šele začel VOLILCI NOVIH OBRAZOV??????

  • miran29 08:24 20.september 2024.

    levi in desni židje družno z roko v roki proti narodu! Od legalnih in ilegalnih migrantov ter ugodnostih za njih, ki jih plačujemo delovni Slovenci, podpiranje Romov, Covid cepiv in zapiranje firm (razen šiptarskih), podražitev vsega do pošiljanja Slovencev na ...prikaži več fronto v Ukrajino ali kam drugam, da se jih zgenocida do zadnjega! To je židovski levo-desni Kalergi plan za belo raso!!!

  • Avatar Pantani2
    Pantani2 12:52 20.september 2024.

    Bruselj ratuje kot Berlin ob vzponu nacizma,samo še pozdrav z desno manjka vzkliki ...... ob govoru Von Lajdre!!!

  • mojsterjaka 09:59 20.september 2024.

    A se še smeje tistim, ki nimajo SE na strehi? :)

  • Plavi-mil 17:28 20.september 2024.

    Upam, da se 400 T uporabnih idiotov strezni in voli desnico, ker tale ptič si samo prireja zakonodajo, da si bo polnil žepe na naš račun .

  • Jernej65 17:26 20.september 2024.

    Najbolj jamrajo ravno tisti, ki se jim ne splača imet sončne elektrarne, ki se jim ne splača imeti el. avta, ki samo čakajo, da jim država nekaj da. Sem si naredil sončno elektrarno, sem si kupil el. avto, nabavil dinamično ...prikaži več polnilnico in se požvižgam kaj dela vlada. Izkoristim to, kar mi v določenem trenutku ponudijo. Tole okrog novih položnic me ne gane, pa čeprav bom omrežnine plačeval nekoliko več, še vselej bom veliko profitiral napram tistim, ki samo jamrajo in nič ne ukrenejo.

    • Avatar Red Hiney
      red 00:37 21.september 2024.

      Vedno najbolj pametni ozkogledi, klasični slovenceljni. Važn da je za mojo rt, ostalo me pa boli falus. Dej ti men povej kam naj dan jest sončno elektrarno in dinamično polnilnico v bloku v 4. nadstropju? Kaj je ta vlada dala ...prikaži veča meni da izkoristim? Kje naj jaz filam teslo čez noč?

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.