Trajnostno
40245 ogledov

Dovolj jim je: Strogo nad pasje skrbnike

Komentarjev 58
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar luckyss1
    luckyss1 07:19 23.junij 2024.

    Če nimate lastnih zemljišč, si nabavite hrčka....Ni fer, da mučite psa s tem, da ga imate v stanovanju, kreteni sebični...

    • munja 07:46 23.junij 2024.

      lucky s tem se pa 100 % strinjam. Jaz bi vse lastnike psov, ki imajo pse v stanovanjih, zaprte po 8 ur in več, ker so pač v službi, prijavil društvu za zaščito živali, ker je to čisto navadno mučenje. ...prikaži več In to naj bi bili ljubitelji živali???

    • alen04 09:54 23.junij 2024.

      Se z obema strinjam. Dodal bi pa, da je marsikdaj za psa bolje poskrbljeno, kakor za reveža na ketni. Vsakodnevno se peljem mimo tega siromaka, prijavo sem 2x podal, toda za psa je ok, so odgovorili z inšpektorata. Žalostno, da ...prikaži več je še kar prisotno tako razmišljanje.

    • vzev 10:06 23.junij 2024.

      @luckyss1 , po navadi imaš precej neumne komentarje. S temle se pa 100% strinjam. Živali v mestih bi morali prepovedati. Zanimivo je to, da je živali v mestih vedno več. Na podeželju pa vedno manj. Ne moreš reči, da imaš ...prikaži več rad žival potem jo pa zapreš za štirimi stenami. Žival mora biti v naravi.

    • Avatar luckyss1
      luckyss1 10:56 23.junij 2024.

      @ Vzev...moji komentarji niso neumni, ampak kruto realni...In ti si politični zarukanc, ki ima le eno dobro lastnost, čut za živali...Še je upanje zate :))

    • vzev 11:03 23.junij 2024.

      Ravno jaz sem eden redkih tukaj, ki nisem "politični zarukanec", ne pripadam ne levi in ne desnim in vidim neumnosti, ki jih počenejo tako eni kot drugi. Za razliko od večine tukaj, ki hvalite ene ali pa druge. Ne vidite ...prikaži več pa njihovih napak. Tvoji komentarji pa vsekakor niso realni. Saj se spomnimo tvoje neumnosti, ko si pisal npr. Da Rusi grozijo z mirom, na mejo so pa pošiljali vojake.

  • sandi76 09:25 23.junij 2024.

    V Ljubljani je problem isti. Velika večina pasjeljubcev na sprehodih pušča pse odvezane, ti pa prosto letajo okoli in jih lastnik ignorira tudi takrat, ko za sabo pustijo svoj drek na cestah ali poteh. Pasjeljubcem je center sveta njihov pes, ...prikaži večs, ki je najboljši, najbolj čist in sploh naj naj. Lep primer takih obnašanj so psi, ki sedijo na klopcah zraven lastnikov (npr. na Rožniku ) in s svojimi umazanimi tacami in še čim pustijo umazano klop za naslednjega obiskovalca.

    • sandi76 09:26 23.junij 2024.

      Skratka, pasjeljubce je treba bolj nadzorovati in bolj kaznovati, saj jim edino tak argument seže do živega ! Ni dovolj , da vsi prebivalci plačujemo čiščenje, vrečke za pse , za katere bi morali skrbeti sami ???

    • alen04 10:04 23.junij 2024.

      Osebno mi sploh ni jasno, pravzaprav povsem nesprejemljivo, da bo za mojega psa nekdo drug kupoval, plačeval to ali ono. Pred posvojitvijo, nakupom...je potrebno razčistiti stvari, dileme in nato še "spustiti"ali ne v ta projekt. Mislim??? Žalostno, samo to.

    • Avatar Garancija
      Garancija 12:19 23.junij 2024.

      Drži,pasjeljubci so največji prasci,in se ne sekirajo za nikogar

    • alen04 15:14 23.junij 2024.

      Garancija, tudi sam imam psa, pravzaprav je ta že drugi in sem, ter tudi bom uvideven do ostale družbe glede vsega kar bi morebiti bilo moteče za ostale. Ne zdi se mi pošteno, da vse dajete v isti koš.

    • Avatar Garancija
      Garancija 06:33 24.junij 2024.

      Alen ne velja za vse,sem tudi jaz imel psa,ampak red je red,in in se na to požvižgajo

  • Avatar Garancija
    Garancija 08:57 23.junij 2024.

    Pri nas bi morali to urejati redarji,in ko opazijo kršitev takoj 500 evrov kazni ,in da vidite,vsi bi pobirali dreke za sabo

    • Avatar Leon
      Leon 09:01 23.junij 2024.

      Robokopi ...redarji nadzirajo parkirne lističe.

    • alen04 10:00 23.junij 2024.

      Garancija prav ti dam, globe so občutno prenizke.

  • munja 08:38 23.junij 2024.

    Poznam primer, ko je lastnik psa le - tega kar nekaj časa vodil na potrebo na zelenico drugega bloka in seveda ni pospravil za njim. Ko so stanovalci to opazili, so zbrali nekaj teh iztrebkov in mu jih vrgli na ...prikaži veča balkon. Od takrat je mir in opazili so, da lastnik sedaj pobira iztrebke.

    • alen04 09:55 23.junij 2024.

      Podpis!!! Je pa žalostno, da so tovrstni ukrepi sploh potrebni. Učinek dosežen.

  • Avatar NickMason
    NickMason 08:15 23.junij 2024.

    Razen kakšnih mini psov,v mestu prepovedat da ima kdo psa,Če imaš hišo z ograjo potem OK,greš na obisk nekomu v bloku pa greš mino rotvajlerja ,ki bi te najraje raztrgal,mislim da to ni za v mesto in pika.

    • djdj 08:20 23.junij 2024.

      Mini psi pa drugače onesnažujejo okolje. Kam gredo vse baterije, ki jih je treba menjati? ;) ;) Menim, da pes ni za v blok. Spomnite se težav iz SLO filma Sreča na vrvici...

    • alen04 09:59 23.junij 2024.

      Nick, vzgoja psa je odraz skrbnika. Kakršen skrbnik, takšna vzgoja psa, otrok...dodal bi le, da ima vsa kuža nagon po zaščiti teritorija, tropa... občutek mimohoda je pravi.

    • Avatar NickMason
      NickMason 10:02 23.junij 2024.

      alen04,pravilno,vse kar si opisal to spada na podeželje,ne pa v blokih in mestnih središč

    • vzev 10:07 23.junij 2024.

      NickMason, točno tako.

  • Stampedo 08:36 23.junij 2024.

    In, kdaj boste napisali (poslikali) "kakce", ki jih turisti (s)puščajo podeželanom? Kupčki s papirčki zaznamujejo vsako turistično sezono. Je pa res, da so bolje "označeni" in se jim lažje (iz)ogne. Muhe gredo pa še raje na te človeške iztrebke ...🙃

    • munja 08:39 23.junij 2024.

      Tudi to je marsikje problem, ja.

  • Avatar mahatma2
    mahatma2 09:38 23.junij 2024.

    Če ima človek čas za psa in zanj zgledno skrbi , ni prav nič narobe , če je pes v stanovanjskem bloku. Ni pa seveda vsaka pasma za v blok. Primerni so manjši psi in psi , ki ne potrebujejo ...prikaži večjo veliko gibanja , kot buldog na primer. Neprimreni so pa vsi večji psi razen tisti, ki so človekovi pomočniki, kot je pes za slepe ali pa za sladkorne bolnike in še kaj. Iztrebke je pa treba pobirat. Sicer pa Slovenci najraje tudi svoje iztrebke izvažamo sosedom . Tako kot država kot posamezniki.

    • munja 11:16 23.junij 2024.

      Sem videl primer, v garsonjeri (32 m2) mama z dojenčkom in dva psa - nemški ovčar in eden nekoliko manjši, ne vem pasme, halooo?

  • Antivaxer 09:01 23.junij 2024.

    Vsak lastnik psa naj mesečno plačuje nadomestilo za pobiranje kakcev in je problem rešen! Nadomestilo naj bo cca 50€/mesec in se lahko zaposli ljudi, ki bodo kakce pobirali! Če imaš psa, imaš denar za nadomestilo! Bodite prizanesljivi, to je samo moje mnenje😂

    • alen04 10:07 23.junij 2024.

      Tale zapis pa ( moje mnenje), še bolj spodbuja ravnanje v smeri katerega želimo preprečiti. Marsikdo, ne vsi, bi raje dal 50€, in mir. Vseeno mislim, da bi bilo bolje skrbnike prepričati, da pospravijo potičko za ljubljenčkom, kakor enostavno: pa ...prikaži več saj sem plačal, kaj mi sploh moreš?

    • munja 11:14 23.junij 2024.

      alen04 to drži, ampak če bi vsak dan vsaj 2 x moral plačati po 50 eur, bi pa najbrž raje sam pobiral.

    • alen04 15:18 23.junij 2024.

      Munja, žalostno je dejstvo, da se kot družba sploh moramo zavzemati za nekaj povsem osnovnega. Kdor ima psa, naj zanj ustrezno poskrbi. Vse to kaže kako "razviti" smo kot družba. Žalostno, drugega ne morem reči. Pravzaprav preziram te degenerirance, ki ...prikaži več kazijo trud ostalih, ki za psom pospravimo.

    • munja 22:10 23.junij 2024.

      alen04 se strinjam. Kazni za tiste, ki ne počistijo za psom, so mnogo prenizke. Sem pred nekaj leti bral, da je v Singapurju, če pljuneš na pločnik, kazen 500 eur na licu mesta. Potem bi morala biti kazen za pasje ...prikaži več iztrebke vsaj toliko oz. še več.

    • alen04 13:21 24.junij 2024.

      Morda azijska praksa nekoč tudi Slovenijo doseže.

  • vzev 10:11 23.junij 2024.

    Tole bi lahko čisto enostavno rešili. Ob čipiranju psa, se vzame DNK. Če pes ni čipiran, kazen vsaj kakšnih 5000€, da nebi komu prišlo na pamet, da ga nebi dal čipirati in cepiti. Potem pa ob najdbi iztrebka, se lepo ...prikaži več poišče psa in lastnika. In se mu da ogromno kazen zopet kakšnih 5000€ in pa odvzem psa. Pa bomo videli, če si bo kdo upal, da nebi pospravljal za seboj.

    • vzev 10:12 23.junij 2024.

      Nasploh pa bi že enkrat morali obdavčiti pse. Zakaj moramo vsi plačevati postavljanje košev za iztrebke, čiščenje teh košev, postavljanje parkov za pse.... Naj to plačujejo lastniki psov.

  • ico8 08:49 23.junij 2024.

    Zanimivo je videti, da puscajo najveckrat najvecjii psi najvecje kupcke kakeca od najvecjkrat najvecjih lastniskih prascev…

    • alen04 09:57 23.junij 2024.

      Kuža bi pospravil za vsemi, tudi za skrbnikom, v kolikor bi le lahko. Ali je večji ali manjši...je nepomembno. Skrbniki so tej kreteni, degeneriranci, ki s svojim početjem, mečejo slabo luč na vse ostale.

  • DS 09:11 23.junij 2024.

    Niso samo psi problem. Npr. jahači konj okoli konjarne v LJ Stožice, tudi puščajo pešpoti vse polne konjskih iztrebkov. Pa MOL nič ne ukrepa.

  • Avatar Suli
    Suli 10:33 23.junij 2024.

    Dve "cvetki"; (1.) Na obisku pri znancu, ki živi v garsonjeri je ležišče za psa (velik mešanec) tam kjer bi morala biti miza (mize nima) (2.) Sosed je imel lično urejen nasad 50ih vrtnic ob vaški sesti pa je zaradi ...prikaži veči pasjih iztrebkov obupal ( pri košni okrog vrtnic je bi ves od iztrebkov). Postavil je tablo z napisom ( KDOR IMA PSA NAJ MU S.E.R.J.E DOMA) pa zaman.🤔

    • munja 22:12 23.junij 2024.

      Tudi jaz poznam podoben primer, samo so bile namesto vrtnic ciprese in je lastnik tudi obupal, jih posekal in postavil panelno ograjo.

  • rd2dmk2 15:55 23.junij 2024.

    kot prvo mora žival -pes biti na povodcu pa ni. zakaj, ker ko ni na povodcu ni MOJ. in potem serje in šči kjerkoli se mu zapaše. to obvladujejo turisti ( ja že spet ti presneti turisti, ki mi grejo ...prikaži večo v zobe ). vsaka občina bi po zakonu orala imet šintarja in ta bi lahko takoj odpeljal lumpija ki se podi okoli še predno bi počepnil. kazen pa za kakec pa 10 % zadnje plače minimalno 500 €. aja če si pa župan slučajno pa 10x tolk. tako za vzgled svojim občanom. da ne bo nad zakonom.

  • manja53 10:35 23.junij 2024.

    Vse lepo in prav, se strinjam za pasje iztrebke. No, zdaj pa tako, čipirati tudi ljudi, vzeti DNK iz njihovega dr..ka, potem pa na osnovi le-tega posameznika zelo udariti po žepu. Tudi ljudje (sicer ne tako množično) ser.. mnogokje!!

  • Avatar Tone Murgelj
    bumbar11 19:46 23.junij 2024.

    V naši občini, Dol pri Ljubljani, takih Nesramnih Nemarnežev kar pomoli. Psi se podelajo na cesti, pločniku, tujem dvorišču, lastnik pa NIČ. Kdor ni sposoben pobrati iztrebkov za svojim psom, naj ga NE IMA!!! Amen!!!

    • munja 23:30 23.junij 2024.

      najbrž si mislil, da "nemarnežev kar mrgoli".

  • Avatar Leon
    Leon 07:09 23.junij 2024.

    Centralni register hišnih živali - CRHŽ ....kdo nadzira dejansko stanje ?

    • alen04 10:02 23.junij 2024.

      Stanje česa??? Umrljivosti? Izpisa iz registra v primeru pogina??? Novega čipiranja? Malce razlage bo dobrodošlo.

    • Avatar Leon
      Leon 10:49 23.junij 2024.

      alen...za začetek preberi CRHŽ ,da boš razumel pomen .

    • alen04 15:21 23.junij 2024.

      Daj nam ostalim razloži kakšno vlogo ima omenjeni register z pobiranjem pasjih iztrebkov. Včasih posamezniki "promovirati" nekaj, kar nima povsem nobene povezave z omenjenim.

    • luccifer 22:13 23.junij 2024.

      Naraščanje števila psov pomeni samo eno, da so pernati levaki še vedno veliki ljubitelji pesekov.

    • Avatar Leon
      Leon 06:10 24.junij 2024.

      Pesekovi so ljubljenci Janezovi.

    • alen04 13:19 24.junij 2024.

      Leon, kratica je okrajšava za register živali. Ponovno prosim, da nam nevednežem razložiš kaj ima kratica skupnega z pobiranjem iztrebkov. Po tvojem smo vsi skrbniki enaki. Oprosti, toda smiliš se mi v kolikor tako razmišljaš.

    • Avatar Leon
      Leon 13:26 24.junij 2024.

      alen ...04 je tvoj IQ ?

    • munja 15:58 24.junij 2024.

      Leon ne tvoj, pa si ga pozabil dopisat.

    • alen04 19:17 24.junij 2024.

      Sem si kar mislil, da si eden od patetiko, ki ne zmore priznati napake, temveč se pisluži primitivnega žaljenja, poniževanja in podobno. S svojim zapisom si vse o sebi povedal. Zahvaljujem se ti za to. Bravo, samo tako dalje, s ...prikaži več teboj je svet boljši!!!!

    • alen04 19:20 24.junij 2024.

      Munja hvala, toda nima smisla. Del družbe so tudi patetiki. Tako je in tako bo. Nismo vsi bili deležni prave vzgoje, šolanja, predvsem pa poštenosti. Ko zamočimo, priznamo, se precej naučimo in živimo dalje. Med nami so tudi patetiki ali ne Leon?

    • Avatar Leon
      Leon 07:01 25.junij 2024.

      Munja hvala, toda nima smisla. Del družbe so tudi patetiki. Tako je in tako bo. Nismo vsi bili deležni prave vzgoje, šolanja, predvsem pa poštenosti. Ko zamočimo, priznamo, se precej naučimo in živimo dalje. Med nami so tudi patetiki ali ne Leon?🤣🤣🤣

    • Avatar Leon
      Leon 07:08 25.junij 2024.

      https://www.had.si/blog/2016/12/22/kaj-pomeni-pateticno-damjan-zorc-hvala/

  • Avatar Ajda Virant
    ajda0 21:18 23.junij 2024.

    Slovenija potrebuje zakon, ki bo prepovedal bivanje zivalim v stanovanjskih blokih. Zato ker se je ljudem zmesalo, sovrazijo ljudi, otroke, sosede in zivali spreminjajo v spake za svojo prazno glavo.

  • T_rex 18:07 24.junij 2024.

    vse se da ce so [ta_prav] ljudje za to ... kdor pa noce pa nej kr placa fain kazn v €€€ + (se) visoka nej bo d se zapomne a`ne'de

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.