Slovenija
10766 ogledov

Posledice epidemije: Za nekatere dolgoročno delo od doma!

Komentarjev 31
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Marko405 13:29 18.julij 2021.

    Delo od doma ni mogoče za proizvodnje linije dela... Tako Delo na daljavo bi bilo zanimivo ne pa izvedljivo.... Še zdravniki in kirurgi ne morejo delati na daljavo...

  • krucefiks 09:11 18.julij 2021.

    za firmo je dobro,ne rabi plačati prevoza na delo ,vsi ki imajo službo da jim je najtežje delo sedenje in tipkanje na računalnik,lahko mirne duše delajo od doma

    • vzev 09:15 18.julij 2021.

      Samo sedanje in tipkanje na računalniku, tudi ni vedno tako enostavno kot je videti na prvi pogled. Ne boš verjel ampak si lahko zaradi tega tudi izmučen, res pa je da ne fizično.

    • krucefiks 09:58 18.julij 2021.

      vem jaz to dobro in še ena prednost če delaš od doma,lahko več počivaš ,pavza kadar hočeš.Vmes greš mal v nabavo pa se rekreiraš

    • vzev 10:07 18.julij 2021.

      Ja, če imaš totalno neodgovorno delovno mesto. Si ne morem predstavljati kako bi lahko šel med delovnim časom, v trgovino, rekreiranje,.. . Kaj pa ko bi me moji delavci potrebovali?

    • krucefiks 11:10 18.julij 2021.

      pisarniški delavci ne šef,smatram da si šef ker si rekel moji delavci

    • vzev 11:41 18.julij 2021.

      Imaš prav. Toda tudi delavci si ne morejo kar izmisliti, kdaj bodo delali, če imajo vsaj malo odgovorno delo. Saj če ga potrebuješ ali ga potrebuje stranka, le ta ne more reči da je v trgovini.

    • krucefiks 12:25 18.julij 2021.

      Če ne verjameš delavcu ,pol je to drug problem,se razume da mora bit odgovoren oz. imeti čut za to .Npr naročila lahko pobira tudi doma,pa predračuni in računi ....Če imaš zadovoljne delavce ,vedi da imaš potem najboljše ,če niso jim ...prikaži več treba naredit da so zadovoljni

    • vzev 13:07 18.julij 2021.

      Ni to, da se ne verjame v delavce. Toda v manjših firmah kaj takega, kot ti pišeš pač ni izvedljivo. Lahko se dela od doma, ne more se pa med delovnim časom hoditi po trgovinah in rekreacijah. Kaj bomo potem ...prikaži več drugi delali namesto njega, ker se bi on odločil iti v trgovino? Malo je takšnih del, pri katerih si bi lahko sami izmišljevali delovni čas.

  • bojovi 11:50 19.julij 2021.

    Blagor njim

  • Naklonsky 21:11 18.julij 2021.

    NLB 2600 delavcev ... In potem se čudite, da stroški vodenja računov visoki?

    • krucefiks 07:36 19.julij 2021.

      ko bodo pogruntali v NLB da jih je krepko preveč in zdesetkali zaposlene,bo zanimivo stroški vodenja še vedno ostali,ali raje rečem celo podražali jih bi ni vrag da najdejo način za vzet denar,karkoli si urejaš ali plačuješ je strošek

  • rd2dmk2 10:14 18.julij 2021.

    torej firma prihrani pri :avtomatih za kavo, pri wc-papirju, pri pisarnah in stroških ogrevanja, elektrike...... delavec, si bo moral prej al slej omisliti pisarniški prostor, ne more 8 ur delat na kavču v dnevni zraven pa pes al maček in ...prikaži več otroci .. naj se javi tisti, ki je dobil recimo od delodajalca kakšen dodtaek za elektriko za porabo računalnika, luči v sobi . in drugo.. govorijo o fleksibilnem delovnem času, ko vas bodo pa ob 3 ponoči morili z sms in tel. klici si pa sami seb pripište.

    • Janez_53 13:35 18.julij 2021.

      Ne klesti neumnosti!

    • krucefiks 07:32 19.julij 2021.

      a zdaj te pa ne morejo morit z sms-i .Dobiš službeni računalnik ,telefon ,fax kar pač potrebuješ in ko je konec službe ,ugasneš in to je to ,če pa daješ svojo cifro vsakemu,potem si sam privolil da te klicarijo

  • rd2dmk2 10:18 18.julij 2021.

    in kot drugo, ker boste doma bodo ukinili nadomestilo za malico in prevoz na delo. na splošno. tisti revež, ki bo pa moral na delovno mesto, ker švasal se ne bo od doma, bo pa ostal brez tega. in tretje, ...prikaži več pejte mal od doma, cel dan bit doma z babo, ne boste dolg, tako pa boste vsal dobil izgovor da ste na delovnem mestu, ne pa na piru z sodelavci ali pa še levš, s sodelavko na randiju.

    • krucefiks 07:37 19.julij 2021.

      ne mešat proizvodnjo pa delavnice z pisarniškimi podhranjenci

  • antitrust 12:33 18.julij 2021.

    Na dolgi rok brezveze. Manjša plača, manjša storilnost...

  • vzev 09:13 18.julij 2021.

    Dom in službo je potrebno čim bolj ločiti. Zato mi na pamet ne pride, da bi delal od doma. Tudi med covid epidemijo sem hodil v službo, pa bi lahko delal od doma.

  • Luksi 09:51 18.julij 2021.

    Saj napredek je, ampak po koncu epidemije je večina delodajalcev delo od doma ukinila, čeprav se je izkazalo za zelo učinkovito, včasih še bolj, kot v prostorih podjetja. Tukaj bi morala država poseči vmes z ustrezno zakonodajo, po kateri bi ...prikaži več delodajalec moral hudo dobro opravičiti siljenje delavcev k delu v prostorih podjetja, drugače pa bi sledila kazen.

    • vzev 10:08 18.julij 2021.

      Večina delavcev tako niti ne želi delati od doma. V našem podjetju smo dali možnost za to, pa so vsi rajši delali v prostorih podjetja. Saj je res, da se mogoče zapravlja tisti čas za kavo,... Toda po drugi strani ...prikaži več se pa tako gradi na precej boljšem vzdušju v podjetju.

    • Luksi 11:16 18.julij 2021.

      Če ne želijo so seveda lahko v firmi, samo izbiro je treba omogočiti.

    • vzev 11:40 18.julij 2021.

      Drugače je pa tole kar si napisal v prvem komentarju totalna bedarija. Delodajalec plačuje delavca in zato ima vso pravico delavca siliti, da delo opravlja ne delovnem mestu, ki ga določi on. Seveda, pa mora pri tem zagotoviti sto in ...prikaži več en pogoj, ki ga zahteva varstvo pri delu (ki pa sploh ni pomembno če delavec dela doma).

    • Luksi 11:44 18.julij 2021.

      He, he, standardni odgovor delodajalca, zato sem pa napisal, da bi morala država poseči z ustrezno zakonodajo. Vi bi ljudi silili v neskončno, ker veste, da bodo tiho zaradi denarja...

    • vzev 12:02 18.julij 2021.

      Kdo pa je napisal, da sem jaz delodajalec? In če bi bil. Če nekoga plačujem za neko delo, pač lahko rečem kje bo delal. Si mu pa dolžan zagotoviti, prostor, ki bo ustrezal vsem pogojem. In kakšno siljenje je to, ...prikaži več saj ga plačaš da je tam osem ur, plus potne stroške, plus malico?

    • Luksi 12:23 18.julij 2021.

      Ne bova prišla do konca, nekateri bi pač po svoje peljali ne glede na vse, zato upam, da bo to nekoč zakonsko urejeno.

    • vzev 13:05 18.julij 2021.

      Seveda kaj takega ne bo nikoli zakonsko urejeno, ker bi bil to totalna bedarija. Ob podpisu pogodbe o zaposlitvi imaš vse napisano kje boš delal. Če se s tem ne strinjaš, pač poiščeš drugo službo. Kakšna bedarija je to, da ...prikaži več si bi delavci izmišljevali kje bodo delali.

    • igorgeus 20:57 20.julij 2021.

      jaz bi pa z veseljem od doma kaksna 2 dni tedensko, pa sedaj, ko ni vec epidemije, nimam te moznosti

    • igorgeus 20:58 20.julij 2021.

      ce je vazno pac samo, da 8 ur oddela ne glede na rezultate, potem pa seveda delo na domu odpade. samo ne mi potem jamrat o dodani vrednosti

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.