Avto
6830 ogledov

Porsche patentiral šesttaktni motor z notranjim zgorevanjem!

Komentarjev 11
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar luckyss1
    luckyss1 09:49 21.september 2024.

    Sem že večkrat omenil...Če ves zeleni sprehod in antropogeni CO2 ter ostali bla, bla bla ne bi bil namenjen zgolj bogatenju določenih elit, bi onesnaževanje z lahkoto več kot prepolovili...Recimo uzakonili bi prestrezanje plinov ob naftnih ploščadah (700 000 delujočih) ...prikaži več ali omejili prostornino motorjev za osebna vozila....Zakaj rabiš terenca z 8 litrskim motorjem za vožnjo po mestu ?!....Ampak gre seveda zgolj za biznis, koga briga okolje in žveplovi oksudi...?!

    • 4krogci 10:34 21.september 2024.

      Dej mi pokaz terenca z 8litrskim motorjem…sploh na trgu EU prosim

    • Avatar luckyss1
      luckyss1 11:18 21.september 2024.

      Idioti ne razumete poante....Ni treba 8 litrov ali 4 ali 3... V bistvu nihče ne rabi za osebno rabo avtomobila nad 1000 ccm...

    • Avatar luckyss1
      luckyss1 11:22 21.september 2024.

      Če si v hribih pa 1300 ccm in 4x4

    • rokobert 11:56 21.september 2024.

      Pol mi pa razloži,za kaj ima Mazdin 3,3L vrstni šestvalni diesel manjšo porabo od vseh ostalih dieselov v klasi vozil v katerega je vgrajen... In za kaj ima moj CX-5 z 2,5L bencinarjem brez turbo polnilnika pri 100% mestne vožnje ...prikaži več po Lj. 9,2L/100km...pojdi gledat real life podatke za vse ostale SUVje v tej klasi,k imajo majhne "turbomlinčke"...ni šanse pod 10L po mestu!!! V tem je problem,k kar nekaj posplošujete,in mislite,da so rešitve tako preproste...tako politiki kot raja (ovce).

  • rokobert 12:03 21.september 2024.

    Bom samo vprašal-kaj je pa bilo narobe z VW Lupo 3L?! Da ga danes dajo na trg,bi šel za med. A problem so politiki,k si zmišljujejo vse večje in večje regulative "za narodu blagor". Po moje po obvezi ESPja naprej ...prikaži več je samo še sranje v regulativah in posledično vedno težja vozila...in CO2 gre samo še gor....vse živo mora biti vgrajeno....folk pa ne zna več voziti....

  • Rim 09:02 21.september 2024.

    Saj je zanimivo, mord bo kdaj kaj od tega v kekšni kombinaciji našlo pot v razvoj pri drugih motorjih. Izkoristek se teoretično izboljša, a zaradi manjšega volumna in predvsem krajšega hoda bata izgubi na navoru. Pa prav ta izboljša lahkotno ...prikaži več vožnjo na nizkih obratih, s tem pa varčevanje z gorivom.

    • 4krogci 10:36 21.september 2024.

      Varcevanje goriva z nizkimi obrati ne pije vode sploh…vecinoma so porabe okoli 2000obratov dosti nizje kot pa na 1200obratov. Spet odvisno od specificnega motorja

  • Avatar Garancija
    Garancija 09:49 21.september 2024.

    No kaj je zdaj to,a ne gremo na elektriko,saj nas že kar nekaj cajta buzerirate,da moramo kupiti električna sranja

    • Avatar Garancija
      Garancija 09:53 21.september 2024.

      Zahodni industriji pa predlagam,da začnejo s proizvodnjo avtov,ki bodo porabili zelo malo,čist izpuh,sprejemljiva cena,če se hočejo ubraniti pred kitajci,eto tko

  • Avatar Antikrist9
    Antikrist9 08:57 21.september 2024.

    Precej so vam morali plačati, da delate reklamo za zastarele termične motorje, hehehe.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.