Člani sveta so bili nezadovoljni tudi s tem, da jim poslovodstvo ni postreglo z rezultati v devetmesečju (pričakujejo jih v roku 10 delovnih dni), direktorju OI Aljoši Rojcu pa so naložili še izdelavo sanacijskega načrta.
Za 500.000 evrov izgube je imel inštitut zaradi nedoseganja načrta, poleg tega so v prvih šestih mesecih dobili skoraj 600.000 evrov manj za sistemsko zdravljenje, kot so načrtovali, poleg tega je moral inštitut nakazati skoraj 1,5 milijona evrov zaposlenim zaradi premalo izplačanih plač v minulih letih, za skoraj dva milijona evrov so prekoračili porabo zdravstvenega materiala, poleg tega so prekoračili tudi načrtovane stroške, in sicer za skoraj 450.000 evrov.
Direktor OI je sicer glede minusa v poslovanju zavoda pojasnil, da bodo v kratkem imeli na Zavodu za zdravstveno zavarovanje Slovenije arbitražo, da bi jim zavod priznal in kril dodatne preglede, ki so jih opravili nad kvoto. Poudaril je, da je sam "najbolj pretresen od vseh", saj je to minus, ki ga ni pridelal sam.
Predstavnik nevladnih organizacij v svetu OI Borut Miklavčič je izrazil veliko razočaranje nad takimi poslovnimi rezultati. Če bi bil OI gospodarska družba, bi moralo vodstvo odgovarjati, je opozoril. Po njegovih besedah bi morala uprava zavoda pripraviti natančen sanacijski načrt, kjer bo jasno, kako bodo onkološki inštitut popeljali iz rdečih številk. "Če lahko drugi zavodi poslujejo z nulo, potem bi moral tudi OI," je dejal.