Na sejmu CES 2016 v ameriškem Las Vegasu je Bosch predstavil inovacije za dom, mesto, avto in delovno mesto. V prihodnosti veliko stavijo na povezljivost, kot zanimivost pa so pojasnili, kako povezani bodo avtomobili in pametni domovi. Voznik bo lahko prižgal pečico, da bo segreta za pripravo večerje, ko pride domov.
eCall za naknadno vgradnjo
Na področju povezane mobilnosti Bosch predstavlja globalno inovacijo: naknadno vgrajeni sistem eCall. Sistem za samodejno obveščanje v nujnih primerih eCall, predstavljen leta 2012, je bil prvotno na voljo zgolj kot standardna oprema v novih vozilih, zdaj pa je na voljo tudi možnost naknadne vgradnje sistema. Senzorska enota, ki jo vključite v vžigalnik za cigarete v avtomobilu, je zasnovana za zaznavanje trčenj in pošiljanje pomembnih informacij servisnemu centru. Glede na resnost nesreče servisni center nato pokliče neposredno voznika ali o nesreči obvesti najbližjo službo za pomoč v sili.
Prometni zamaški zaradi iskanja parkirnih mest
Boscheve rešitve za povezano mobilnost prihodnosti na presečišču med pametnimi mesti in povezanimi vozili je povsem avtomatsko parkiranje, kar namerava Bosch uresničiti do leta 2018. Cilj je, da bi vozniki avto preprosto pustili pri vhodu na parkirišče ali v parkirno hišo. Avto bi nato sam našel prosto parkirno mesto in se parkiral. Ob odhodu bi se avto na enak način sam pripeljal do vhoda.
Ko voznik postane potnik
Bosch trenutno razvija tudi avtocestnega pilota – elektronskega voznika, ki bi vozil po avtocesti. Do leta 2020 se pričakuje, da bodo vozila opremljena s pilotom, ki bo znal sam voziti po avtocesti. To v prvi vrsti povečuje varnost, hkrati pa tudi olajša življenja voznikov: ko je avtocestni pilot vklopljen, voznik postane potnik, kar pomeni, da se lahko sprosti in uživa ali počne druge stvari. Bosch preizkuša avtomatizirano vožnjo na javnih cestah v Nemčiji, ZDA in na Japonskem.
Zaslon s povratno, čutno, informacijo
Še en pomemben vidik varnejše in udobnejše vožnje je komunikacija med ljudmi in tehnologijo. "Navajanje pravih informacij ob pravem času zmanjša nepozornost voznikov. Podjetje je predstavilo tudi zaslon na dotik s tipno povratno informacijo. Edinstvenost izdelka se skriva v tem, da je mogoče tipke na zaslonu zaznati kot dejanske tipke, da lahko vozniki aplikacije v informacijsko-razvedrilnem sistemu, kot je navigacija, pogosto upravljajo brez gledanja na zaslon. To pomeni, da jim ni treba tako pogosto odmikati pogleda s ceste, zaradi česar je vožnja varnejša.