Velike družine in gibalno ovirani, ki za svoje potrebe uporabljajo kombije, v novem vinjetnem razredu ne bodo nobena izjema, pravijo na ministrstvu za infrastrukturo in prostor (MzIP). “V tem primeru bi šlo za neposredno diskriminacijo uporabnikov,” utemeljujejo. Takšno razlikovanje, kot dodajajo, ni mogoče tudi zato, ker bi bilo ugotavljanje opravljanja gospodarske dejavnosti pri tujcih praktično nemogoče, prav tako pa se bojijo zlorab sistema.
MzIP, kot poudarjajo, sicer išče rešitve, ki bi tem skupinam omogočile dodatne olajšave, to pa bi lahko uredili tudi na socialnem področju.
Na nogah tudi obrtniki
Poleg družinskih iniciativ, o katerih smo pisali včeraj, pa se je zdaj novim cenam vinjet uprla tudi obrtno-podjetniška zbornica (OZS). “Obrtniki in mali podjetniki smo že zdaj močno obremenjeni z visokimi davki in prispevki, podražitev vinjet pa bi za nas pomenila še en finančni udarec vlade,” je odločen podpredsednik OZS Branko Meh. Medtem pa na MzIP pravijo, da bi kombiji brez tega ukrepa predstavljali nelojalno konkurenco tovornjakom.
kot da ministerstvo ve kaj je treba in kaj je nepotrebno???Zanimljivo je da bi se ministerstvo moralo boriti za enake možnosti , za socialo in družine...pa se ne!! Popravek malo se samo v veliko premali meri! Če bo narod imel… ...prikaži več ,bo imela tudi država...
Sem proti vinjetam po 220 eur. Se strinjam, ravno tisti, ki najbolj glasno kričijo kako smo vsi enaki ...
Sem proti vsakim izjemam. Tisti, ki po eni strani zagovarjajo teorijo enakih želodcev, po drugi strani zahtevajo izjeme, ko je potrebno kaj plačati. Vsaka izjema pri nas vedno izzove zlorabe.